Історії від випускниць Школи екскурсоводів Миколаєва
Екскурсії для театралів, гурманів кави та історії від випускниць Школи екскурсоводів Миколаєва презентували на підсумковій пресконференції за результатами інноваційного, освітнього партнерського ...
Додано:
frgn
Екскурсії для театралів, гурманів кави та історії від випускниць Школи екскурсоводів Миколаєва презентували на підсумковій пресконференції за результатами інноваційного, освітнього партнерського проекту громадських організацій «Фонд розвитку м. Миколаєва», «Всеукраїнська асоціація гідів» та миколаївського міськвиконкому, — що відбулась 23 грудня 2019 року у КМЦ Миколаїв.
«Двадцять переможниць конкурсного набору слухачів, скориставшись безкоштовними сервісами партнерського проекту, створили 20 унікальних туристичних маршрутів з креативним оглядом перлин історії міста Святого Миколи. Так патріотки міста зробили важливий крок до підвищення туристичної привабливості міста та збільшення кількості туристів та інвесторів. Ми вдячні місцевим посадовцям з Департаменту економічного розвитку та викладачам та коучам з Всеукраїнської асоціації гідів за професійність. Сподіваємось на продовження співпраці у 2020 році», — так прокоментував подію директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михайло Золотухін.
А директорка Департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко зазначила: «Школа стала одним із заходів місцевої програми з розвитку туристичної галузі міста, на який вдалось залучити грантові кошти програм ПРОМІС».
Директорка Департаменту економічного розвитку Миколаївської міськради Тетяна Шуліченко нагадала всім присутнім, як виникла ідея створення проекту: «Проект Школи був закладений в програмі розвитку туристичної галузі Миколаєва, яка була прийнята в цьому році. Варто відзначити, що фінансування програми передбачалося за рахунок міжнародних донорів. Це була гендерна ініціатива, яка була спрямована на навчання жінок.
Учасниці школи відвідали 27 лекцій від представників бізнесу, вчених і професійних екскурсоводів. На 8 практичних заняттях гідів навчали, як правильно проводити екскурсію, на що звертати увагу. Одним із етапів занять була індустріальна екскурсія на воді. Такий тип екскурсій вважається перспективним у Миколаєві».
Хроніка теоретичного курсу з практичними заняттями та цікавим івентом.
Однією з цілей проекту було створення робочих місць, тобто учасниць навчали для того, щоб вони працевлаштуватись. Також одним із аспектів навчання був ґендерний: кожна екскурсія відповідала на питання — «Якою є роль жінки в тій чи іншій події?».
Екскурсійні тури учасниць Школи оцінювала Всеукраїнська асоціація гідів, яка 24 грудня у Києві відзначить найкращі програми екскурсій і вручить гідам сертифікати, які надають право проводити екскурсії.
Одна з учасниць Школи Наталія Колесник презентувала авторський тур театрами Миколаєва. Ідею участі в Школі Наталії підкинула її подруга, яка знала, що вона любить подорожувати і незадовго до цього дуже захопилася театрами: «Я давно почала подорожувати. А останнім часом мене дуже зацікавили театри. Звичайних екскурсій мені мало, я шукаю авторські, які розповідають не так поверхово, заглиблюють в життя акторів і інші цікаві речі. Я обдумала пропозицію подруги і прийняла рішення брати участь». За словами Наталії, під час навчання в Школі вона набула цінних навичок, які допоможуть їй реалізувати себе у якості екскурсовода. Презентація пані Наталії. Етюди театрального життя
Не менш цікавими є й інші проекти випускниць, які будуть до смаку усім кавоманам, патріотам Миколаєва та гостям міста. Ось деякі приклади тем екскурсій: “З ароматом кави”; “Жінки , що змінили Миколаїв”; “Таємниці підземних тунелів родини Романчуків”; “Бібліотеками старого міста”; “Миколаївський ДІСНЕЙ-ЛЕНД – Казка-Zoo”; “Від вітрил Яхт-клубу до каскадів Сухого Фонтану”; “Перлини старого Миколаєва”; “Від історії до майбутнього — естетика Миколаєва”; “Освіта у Миколаєві. Витоки (Гімназисти Миколаєва)”; “Корабельні ворота міста на хвилях”.
Перспектива проекту. Згодом у школі будуть викладати деякі модулі і англійською мовою, щоб гіди могли активно і впевнено працювати і з іноземними туристам. Також планується розширення програми до регіонального рівня.
Згодом буде запроваджено акредитацію екскурсоводів: випускниці презентуватимуть портофоліо фаховій комісії, а у випадку схвалення отримають рекомендаційні бейджі. Практичний механізм сертифікації буде розроблено за участі громадської ради з питань туризму при Департаменті економічного розвитку Миколаївської міської ради.
Так з’являються якісні сервіси для гостей та патріотів міста Миколаєва!
Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»
Навчання відбулось в рамках проекту «Школа екскурсоводів – проведення тренінгів для жінок м. Миколаєва», що реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» у партнерстві з Департаментом економічного розвитку Миколаївської міської ради за підтримки Асоціації міст України (АМУ) та проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС www.pleddg.org.ua ), який в Україні впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за кошти Міністерства міжнародних справ Канади.