Історія одного панельного будинку на форум-театрі у Львові

20-22 жовтня  у Львові  пройшов тренінг з форум-театру за участі внутрішньо переміщених осіб та місцевих мешканців м. Львів.Форум - театр – це форма соціального театру, яка допомагає подивитися на ...

Додано:
Promin.zmin

театр1
Історія одного панельного будинку на форум-театрі у Львові

20-22 жовтня  у Львові  пройшов тренінг з форум-театру за участі внутрішньо переміщених осіб та місцевих мешканців м. Львів.

Форум – театр – це форма соціального театру, яка допомагає подивитися на самих себе та на оточуючий світ з різних сторін, розвиває критичне мислення та ініціативність. За допомогою інтерактивних ігор та вправ учасники самі визначають тему постановки і вчаться знаходити рішення у конфліктних ситуаціях. Кожна вистава форум-театру унікальна, адже в ній беруть участь як актори, так і  глядачі, а сюжет народжується та трансформується безпосередньо на сцені.

Фото: Наталія Кузнецова

По завершенню триденного тренінгу учасниці та учасники презентували власну виставу, основою для якої стала реальна історія, яка сталась в одному з панельних будинків міста, і по ходу тренінгу учасники/учасниці доповнювали її своїми історіями, так, що в результаті вона стала такою знайомою і болючою для всіх, що глядачі одразу ж сказали «ми теж  з таким стикались» або «у моїх друзів така сама історія». Але і глядачі, і учасники побачили і більш глибокі сторони конфлікту, хоча з початку мова йшла тільки про порушення права власності, і все здавалось очевидно, вони зауважили, що поведінка героїв чимось передумовлена, і можливо це насильство в родині, про яке ніхто з оточуючих не здогадується, а коли сцена розігрується по ролях, стає зрозуміло, що все не так однозначно, і можливо, допомога потрібна не тільки «жертві» але і самим «агресорам».

Фото: Наталія Кузнецова

Вистава викликала активне обговорювання в залі і завдяки інтерактивному формату глядачі змогли вийти на сцену і замінити героїв цих історій, щоб змінити хід подій всієї сцени  та запобігти конфлікту. Рішення виявилось простим і на перший погляд очевидним – просто підійти і поговорити, але як часто саме на такі прости кроки нам так важко наважитись?

Фото: Наталія Кузнецова

Реалізація міні-проекту «Запобігання упередженому ставленню до ВПО у м. Львів шляхом проведення просвітницьких заходів в громаді» здійснюється ГО «Промінь змін» у рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED). Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі

Чотири роки партнерства: історія співпраці громадської організації «Нова Дружківка» та Дружківської пожежно-рятувальної частини

39 ветеранів/ок завершили навчання на сертифікатній програмі “Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення"

Громадська участь у місцевій політиці: які зміни до статутів громад мають внести сільські та селищні ради Харківщини

«Ми змогли відірвати дітей від гаджетів». Як у Вишнівській громаді реалізували шкільний бюджет

Як «Попередити корупцію просто» — пояснюємо в експлейнерах на Суспільному