Історія про проект для сільських громад, мікрорайонів чи двору багатоповерхівки

Фестиваль «Чарівна симфонія козацтва» зустрів гостей чарівним дитячим балетом на підвісному мості в с. Омельник. Пригадалося, як сім років тому ми долучили близько 250 мешканців громади до його ...

Додано:
Bogdan Aleshchenko

DSC_0439
Історія про проект для сільських громад, мікрорайонів чи двору багатоповерхівки

Фестиваль «Чарівна симфонія козацтва» зустрів гостей чарівним дитячим балетом на підвісному мості в с. Омельник. Пригадалося, як сім років тому ми долучили близько 250 мешканців громади до його ремонту.

ПРОБЛЕМА.

Міст з’єднує с. Омельник та с. Запсілля, із загальним населенням 2300 мешканців. Кожного дня дорослі та маленькі жителі громади ходять через річку Псел на роботу, дитячий садок та школу. Біля навісного мосту розташована база відпочинку Кременчуцького Нафтопереробного заводу. Протягом літа відпочиваючі бази ходять мостом до пляжу на інший берег річки. Без мосту треба долати більше ніж 10 кілометрів в об’їзд, щоб дістатися на протилежну сторону р.Псел.

Однак, в 2011 році міст аварійно виглядав. Люди боялися по ньому ходити. Металічні частини мосту були в іржавій скарлупі. Фінансування на ремонт мосту в місцевому бюджеті не виділялось. Навісний міст потребував негайного ремонту!

Вирішити проблему взялась місцева влада спільно з Фондом громади Омельника (Фонд). В Фонді я працював директором з 2011 по 2016 роки.

ІДЕЯ.

Ми хотіли залучити мешканців громад Запсілля та Омельника до облаштування мосту. Проте місцеві жителі мали інші погляди. Існувала думка, що влада, чи ХТОСЬ, має вирішувати проблеми. Але точно не вони. Про активну громадянську позицію годі було мріяти.

НАВЧАННЯ.

Залучати громаду треба вміти. Необхідно знати потреби мешканців, шукати спільне вирішення проблем, а також звітуватися за кожний крок. Нас навчали експерти Школи Фондів Громад (ІСАР Єднання). Разом з Олександрою Шереметьєвою, головою Омельницької громади, їздили навчатися до Києва та Рівного. Також, експерти  проводили навчання з написання проектів та фандрайзингу в Омельницькій громаді. За результатами навчань ми детально спланували проект залучення мешканців до вирішення проблем власної громади. В 2012 році отримали фінансування від Британської Ради в рамках програми Активні Громадяни на реалізацію проекту.  

РЕАЛІЗАЦІЯ.

Сільська рада з Фондом створили робочу групу з числа працівників місцевої влади, вчителів, бібліотекарів, та активістів, які:

  • розрахували бюджет для закупівлі фарби, металевих щіток, робочих рукавиць.

  • поінформували понад 300 мешканців про важливість проблеми фарбування мосту шляхом: оголошення, презентації на сесіях та виконкомах сільрад Омельника, Рокитного, Майбородівки, Запсілля, та Демидівки.

  • зібрали благодійні пожертви на банківський рахунок Фонду. За кошти громади придбали фарбу.

  • склали список бажаючих долучитися до ремонту мосту;

  • спланували час для фарбування;

  • пофарбували;

  • склали фінансовий та фото-звіт про пофарбований навісний міст всім бажаючим;

Спільними зусиллями близько 250 осіб (благодійники, влада, бізнесмени, волонтери) долучилися до ремонту моста!

ПОРАДА.

Якщо ви шукає ідеї для проектів місцевого розвитку – раджу відвідати Омельницьку об’єднану громаду. Тут ви побачите музей хліба, стежину Вернадського, клуб для людей поважного віку «Чураївна», молодіжний хаб, діючий спортивний клуб з волейболу, проекти міжмуніципального співробітництва, фестиваль «Омельницьке розмаїття», кластер туризму «П’ять перлин Дніпра», і т.д.  

Знаходиться населений пункт біля міста Кременчук в Полтавській області.  Від Києва – 300 км, від Львова – 900 км, від Харкова – 245 км. Як кажуть: – Схочеш,  знайдеш.

DSC_0439

засідання робочої групи

засідання робочої групи


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я