IV Східноукраїнський форум АПУ – про що говорили у юридичній столиці країни
Асоціація правників України (АПУ) провела IV Східноукраїнський юридичний форум – ключовий правничий захід регіону. «Після двох років перерви захід знову повернувся до юридичної столиці країни вже з ...
Додано:
uba
Асоціація правників України (АПУ) провела IV Східноукраїнський юридичний форум – ключовий правничий захід регіону.
«Після двох років перерви захід знову повернувся до юридичної столиці країни вже з новою силою. Якщо раніше ми обговорювали розвиток юридичного бізнесу та окремі галузі практики, то зараз на порядку денному питання глобальні: це й судова реформа, зміни до Конституції, проблеми юридичної освіти, й зміни до законодавства», – підкреслив особливість цьогорічного форуму Президент АПУ Денис Бугай.
Виступаючи на відкритті заходу, голова Відділення АПУ в Харківській області, член Правління АПУ Максим Шевердін, звернув увагу на рекордну кількість учасників, серед яких були не лише юристи та адвокати, але й судді та представники освітніх кіл з різних регіонів країни. «Сьогодні юридичне співтовариство набуває цілісності. Ми готові збиратися, говорити і вирішувати проблеми. І Асоціація правників України є чудовим майданчиком для такого діалогу», – зазначив він.
«Судова реформа в Україні: повернення довіри чи популізм?», – з пошуку відповіді на це питання розпочала роботу перша сесія форуму.
«Тема судової реформи є ключовою протягом останніх двох років і є особливо актуальною нині. АПУ активно долучилась до обговорення концепції судової реформи та внесення змін до Конституції України в частині правосуддя. Ще у 2014 році Правнича асамблея АПУ затвердила концепцію судової реформи. У 2015 році ми прийняли Основні підходи до внесення змін до Конституції України, провели низку заходів, присвячених обговоренню реформи, ми надавали свої пропозиції та зауваження. І значна частина з них була врахована», – озвучив діяльність АПУ у напрямі судової реформи Олександр Ільков, член Правління АПУ, Заслужений юрист України.
«Те, що судова реформа та внесення мін до Конституції України виноситься на широке професійне обговорення, вже є вагомим кроком вперед та дає сподівання, що юридична спільнота все ж буде спроможна виступити об’єднаним фронтом та вплинути на процес», – зазначив Станіслав Шевчук, д.ю.н., професор НУ «Києво-Могилянська академія», член-кореспондент НАПрН України, суддя Конституційного Суду України.
Свій рецепт утвердження ефективного правосуддя назвав Олександр Прокопенко, суддя Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України. На його думку, ключовим елементом цього процесу є подолання недовіри суспільства до судової влади країни. «На жаль, у нашому суспільстві бути суддею зараз не престижно і навіть соромно, а подекуди й небезпечно», – зазначив він.
Про неефективність роботи дисциплінарних органів у сфері судочинства говорив Президент АПУ Денис Бугай, наводячи відповідну статистику. У свою чергу, Тетяна Суярко, член Ради суддів України, суддя-спікер Господарського суду Харківської області представила аналіз нового проекту Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (№4180). На її думку, він несе у собі ризики для незалежного правосуддя.
Особливої актуальності набирає тема реформи юридичної освіти України. Практики акцентують увагу на грандіозному розриві між підготовкою в юридичних вузах та роботою в реальних умовах. В Україні готують юристів близько 200 учбових закладів, при чому якість підготовки залишає бажати кращого. Як скоротити розрив між теорією та практикою та наскільки можливе співробітництво у цій сфері між вузами та юридичною спільнотою говорили під час другої сесії форуму.
Своїми думками ділилися Ірина Венедіктова, д.ю.н., професор, завідувач кафедрою цивільно-правових дисциплін ХНУ ім. В. Каразіна, Іван Городиський, к.ю.н., директор Центру верховенства права Українського католицького університету, Юрій Барабаш, д.ю.н., проректор з навчальної роботи НЮУ ім. Я. Мудрого та Тімур Бондарєв, керуючий партнер АО Arzinger.
Актуальні зміни в законодавстві України в контексті роботи представили Оксана Кобзар, член Ради Відділення АПУ в Харківській області, Андрій Фомічов, керівник практики податкового права АО Juscutum, Тетяна Барановська, член Координаційної ради ГО «Експертиза реформ» та Лариса Резніченко, адвокат ЮК «ФІНЕКС-ПРАВО».
Заключна сесія форуму об’єднала доповіді щодо практичних питань застосування кримінального процесуального законодавства та низку пов’язаних питань. Так, зокрема, Оксана Цимбрівська, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», презентувала результати всеукраїнського опитування щодо реформи кримінальної юстиції – погляди учасників процесу. Тарас Безпалий, керуючий партнер, адвокат АО «Безпалий та партнери» надав поради щодо захисту прав адвокатів у кримінальному процесі, а Євген Грушовець, партнер АО ARIO та Злата Симоненко, виконавчий директор АО «Солодко та партнери».
Асоціація правників України висловлює щиру вдячність ексклюзивному генеральному партнеру IV Східноукраїнського форуму АПУ – ЮФ «Фінекс-Право», партнерам форуму – ЮФ «Кібенко, Оніка і Партнери», АО «Шкребець та партнери», партнерам сесії – АО «Безпалий і партнери», АО «Юскутум», партнеру перерви на каву Redcliffe & Parters, а також медіа та інформаційним партнерам заходу.
Наступним масштабним регіональним заходом АПУ стане VI Західноукраїнський юридичний форум АПУ. Тож чекаємо вас у Львові 26-27 травня 2016 року!