Івано-Франківськ приймав естафету обговорення змін до закону про адвокатуру

Асоціація правників України (АПУ) спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» 15 квітня 2016 року провели тринадцяте професійне обговорення проекту Закону України «Про ...

Додано:
uba

АПУ - Івано-Фрвнківськ
Івано-Франківськ приймав естафету обговорення змін до закону про адвокатуру

Асоціація правників України (АПУ) спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» 15 квітня 2016 року провели тринадцяте професійне обговорення проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», розробленого у межах Ради з питань судової реформи.

Круглий стіл в Івано-Франківську став вже сьомим масштабним обговоренням, організованим Асоціацією правників України в регіонах країни впродовж цього року. Про це зауважив Президент АПУ Денис Бугай на відкритті заходу. Також він звернув увагу на те, що до круглого столу долучились учасники та експерти з різних міст країни – Рівного, Харкова, Одеси, Києва. Це, на переконання Президента АПУ, забезпечить широкий обмін думками між представниками різних регіонів країни та допоможе сформулювати консолідовану позицію.

Модератором дискусії виступила Оксана Кобрин, яка звернула увагу на те, що реформа адвокатури має розглядатися як складовий елемент реформи всієї системи юстиції.

На відкритті круглого столу Володимир Костюк, адвокат, голова Відділення АПУ в Івано-Франківській області, директор ТОВ «Лекс Консалтинг», звернувся до колег із закликом долучатись до обговорення та висловлювати свої позиції.

У свою чергу, Андрій Романчук, адвокат, керуючий партнер ЮК «Моріс Груп», зауважив, що Рада з питань судової реформи налаштована на сприйняття консолідованої позиції адвокатської спільноти та наголосив на тому, що запропонований проект направлений на підсилення прав та гарантій адвокатської діяльності.

З таким висновком погодилася й Світлана Петрова, в.о. Голови Ради адвокатів Івано-Франківської області. Вона звернула увагу на те, що для адвокатів підсилення професійних прав та гарантій є ключовою метою і те, що розробники проекту це так само усвідомлюють, вселяє надію на якісне їх відображення у новому законі.

«Коли ми говоримо про посилення прав та гарантії адвокатів – ми маємо на увазі посилення прав клієнта», – зазначив Ритіс Йокубаускас, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».  Він поділився з колегами європейським досвідом законодавчого врегулювання найважливіших питань адвокатської діяльності.

«Суд теж має бути зацікавлений у наданні адвокатам широких можливостей отримувати необхідну інформацію, в тому числі з обмеженим доступом. Це допоможе у прийнятті рішення по справі. Водночас, покарання за розголошення адвокатом такої інформації має бути суровим», – переконаний Андрій Костін, заступник голови Ради адвокатів Одеської області.

Поряд з обговоренням статусу адвоката та доступу до професії, учасники круглого столу зачепили питання організації адвокатського самоврядування.

Зокрема, у своєму виступі Андрій Вишневський, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України,  наголосив на необхідності децентралізації адвокатського самоврядування. «У законопроекті передбачені повноваження конференції ради адвокатів регіону переглядати рішення ради адвокатів відповідного регіону. Це – важлива позитивна зміна, однак, з двома уточненнями. По-перше, не «переглядати», а «скасовувати». По-друге, аналогічне повноваження варто надати і з’їзду адвокатів України стосовно рішень Ради адвокатів України. Крім того, дієвим засобом децентралізації і посилення впливу регіонів могло б стати формування складу РАУ з числа голів рад адвокатів регіонів», – зазначив він.

Участь у дискусії взяли також Оксана Цимбрівська, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Максим Шевердін, член Правління АПУ, голова Відділення АПУ в Харківській області, адвокат, партнер ЮФ «Кібенко, Оніка і партнери»,Сергій Удовиченко, адвокат, Член Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України від Рівненської області; Зоя Ярош, віце-президент Асоціації адвокатів України та інші.

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» за підтримку у проведенні серії професійних обговорень регіонами країни.

ФОТОЗВІТ


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я