Кабмін ухвалив Стратегію подолання бідності до 2020 року

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 2 березня ухвалив Стратегію подолання бідності до 2020 року. Про це повідомляється на сайті Мінсоцполітики. «Ми абсолютно чітко фіксуємо основні ...

Кабмін
Кабмін ухвалив Стратегію подолання бідності до 2020 року

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 2 березня ухвалив Стратегію подолання бідності до 2020 року. Про це повідомляється на сайті Мінсоцполітики.

«Ми абсолютно чітко фіксуємо основні напрямки діяльності уряду України щодо подолання бідності в нашій державі. Всі ці заходи мають завершуватися у 2020 році виконанням певних показників», – сказав Міністр соціальної політики Павло Розенко, коментуючи відповідний документ.

«Особливо ми звертаємо увагу на рівень бідності серед працюючих осіб, що є ненормальним для розвинених країн. Ми плануємо, що виконання цієї програми дасть змогу зменшити рівень бідності серед працюючих з 18 до 11%», – сказав Міністр, додавши, що загалом вже з 2020 року рівень бідності в Україні знизиться з 28% до 15%, тобто на 5,2 мільйона осіб.

Павло Розенко також зауважив, що виконанню цієї стратегії сприятиме зменшення рівня безробіття до 9% та посилення адресності надання соціальної допомоги.

Як зазначається в ухваленому документі, головною метою Стратегії подолання бідності є поетапне зниження в Україні масштабу бідності, соціального відчуження та запровадження нових механізмів її запобігання.

Досягнення визначеної мети буде здійснюватися шляхом реалізації стратегічних напрямів щодо: розширення доступу до продуктивної зайнятості, сприяння зростанню доходів населення від зайнятості та виплат у системі державного соціального страхування для забезпечення умов гідної праці; забезпечення доступу населення до послуг соціальної сфери незалежно від місця проживання, мінімізації ризиків соціального відчуження сільського населення; протидії соціальному відчуженню та мінімізації ризиків бідності найбільш вразливих категорій населення; запобігання бідності та недопущення виникнення осередків хронічної бідності та соціального відчуження серед внутрішньо переміщених осіб.

Розроблення нових підходів у розв’язанні проблеми подолання бідності обумовлено загостренням соціально-економічної ситуації в країні, що супроводжується погіршенням матеріального становища значної частини населення. До того ж термін дії Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності закінчився у 2015 році.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Мистецтво без бар'єрів: у Тернополі людей з інвалідністю залучатимуть до громадських активностей

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади