Керівництву управління охорони здоров’я міста Полтави не місце на своїх посадах
Полтавська обласна благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» продовжує активно перейматися питаннями розвитку паліативної та хоспісної допомоги в місті, і ...
Додано:
socium.pl
Полтавська обласна благодійна організація «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» продовжує активно перейматися питаннями розвитку паліативної та хоспісної допомоги в місті, і нестворення місцевими органами влади хоспісного стаціонару, відділення паліативної допомоги, мала кількість паліативних ліжок в лікарнях міста Полтави, відсутність служби з надання населенню допомоги «Хоспіс вдома», та доступ до знеболення дуже хвилюють асоціацію та громадян, які потребують такої допомоги.
Перший заступник директора Полтавської обласної благодійної організації«Асоціація паліативної та хоспісної допомоги», магістр з менеджменту та управління проектами Андрій Олєйніков, керівник проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині» повідомив, що згідно п.3 плану заходів Полтавської облдержадміністрації щодо розвитку паліативної та хоспісної допомоги в 2016-2010 р.р., передбачено, до 01.10.2016 року відкриття хоспісного відділення на 25 ліжок у м. Полтава. Одночасно з цим, згідно п.1 доручень директора Департамента охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації від 17.10.2014 «Про стан надання паліативної та хоспісної допомоги», аналогічну установу потрібно було створити до 01.11.2014 року. Дані доручення були покладені на профільного заступника міського голови Полтави з питань діяльності виконавчих органів та міське управління охорони здоров’я.
Полтава, як завжди відзначилась роботою своїх «керівників-фахівців», результат їхньої роботи це і є відсутність такої установи в місті. Відсутність елементарних знань із менеджменту, небажання працювати, слабка підготовка, як «спеціалістів галузі» не дозволяє їм гідно виконувати покладені на них посадові обов’язки. В свою чергу, в 2017 році, на базі Другої міської лікарні м. Кременчук відкрито відділення паліативної допомоги, яке розраховане на 25 ліжок, а це результат високопрофесійної роботи фахівців, яким вдалося таке організувати та зробити вагомий внесок у розвиток місцевої галузі охорони здоров’я.
Ми прохали голову Комітету з питань охорони здоров’я, сприяти створенню хоспісного стаціонару в Полтаві, взяти це питання на особистий контроль, а головне, розглянути це на колегії Міністерства охорони здоров’я України, натомість клерки розписали нашого листа на Полтавський міськвиконком, який нам надав відповідь (відписка про свою бездіяльність), що готувало управління з питань охорони здоров’я, керівництво якого знаходиться 15 років на своїх посадах і за цей термін не взмозі було організувати створення хоспісного стаціонару в місті. Зараз вони прикриваються майбутніми реформами в галузі охорони здоров’я, і надалі саботують це питання. Їхні колеги із Кременчука не прикривались такими реформами, а просто взяли і гарно зробили свою роботу, створивши в своєму місті таку установу, яка дійсно приносить користь суспільству.
Всім зрозуміло, що поки такі «фахівці-управлінці» плідно працюють 15 років, ні про яке створення в місті Полтава хоспісного стаціонару не може бути і мови, тому це питання потребує розгляду на колегії міністерства, через неспроможність чиновників управління виконувати свою роботу професійно та якісно, і через такий надмірний «професіоналізм», онкологічні хворі вимушені помирати вдома, бо чиновники не можуть створити міське хоспісне відділення на протязі багатьох років і не виконують доручення з цього питання. Натомість, клерки міського управління надають статистичні дані, нерозуміючи їх суті, в яких спостерігається тенденція збільшення кількості онкологічних пацієнтів та збільшення кількості осіб, що потребують знеболення, а вони продовжують писати про те, як все чудово та гарно.
З метою привернення уваги до проблем онкологічних хворих, в рамках інформаційного проекту «Привернення уваги громади та влади до розвитку хоспісного руху на Полтавщині», ми направили запити в МОЗ України (в черговий раз) та до Голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я (вдруге) клопотання щодо розгляду питання нестворення хоспісного стаціонару в Полтаві на засіданні колегії міністерства, спиряти його створенню в місті, а також направити клопотання до Виконавчого комітету Полтавської міської ради з рекомендаціями щодо оголошення доган та звільнення з посад керівництва міського управління охорони здоров’я м. Полтави за багаторічну бездіяльність в створенні хоспісного стаціонару та ігнорування доручень керівництва щодо його створення.
Таку установу можно було створити без всяких там доручень за такий термін, що вони знаходяться на посадах, як це робили в інших містах України, а вони навіть не вибачилися перед полтавцями за свою бездіяльність та невиконання таких важливих для онкологічних хворих дій. Мало того, що вони не ініціювали питання створення хоспісного стаціонару в місті, враховуючи його необхідність, проігнорували доручення облдержадміністрації з цього питання, не доповідали про свою неспроможність керівництву міста, області, засобам масової інформації, завдяки їм, Полтава «пасе задніх» в цьому напрямку.
Бездіяльність та непрофесіоналізм місцевих чиновників, які з незрозумілою метою займають такі відповідальні посади та перебувають на них великий проміжок часу потрібно припинити, їм не місце в органах управління місцевого самоврядування. Саме тому, ми і попрохали можновладців із столиці втрутитися у ситуацію, тому що впевнені, що ситуацію із створенням хоспісного стаціонару зможуть вирішити професіонали, а не ті, хто зараз очолює управління, в якому організаційно-економічна робота знаходиться в незадовільному стані, про що свідчить не тільки відсутність хоспісного стаціонару, а і відсутність системи управління якістю в закладах охорони здоров’я міста. Саме завдяки роботі таких «фахівців», проблеми онкологічних хворих, роками будуть вирішуватись лише у «рожевих окулярах», або з «капелюхами на вухах».