КМУ своїми змінами спрощує призначення житлових субсидій
Кабінет Міністрів України 20 жовтня 2019 року схвалив Зміни, що вносяться до постанов КМУ від 21.10.1995 № 848 і від 27.07.1998 № 1156. Зазначені зміни спрощують призначення житлових субсидій дитячим ...
Додано:
KramatorskLegalaid
Кабінет Міністрів України 20 жовтня 2019 року схвалив Зміни, що вносяться до постанов КМУ від 21.10.1995 № 848 і від 27.07.1998 № 1156. Зазначені зміни спрощують призначення житлових субсидій дитячим будинкам сімейного типу, військовослужбовцям та громадянам, старшим 60 років. Але при розрахунку обов’язкового платежу базова норма плати за послуги буде на рівні 20 % середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. До цього показник був на рівні 15%.
Так, в окремих випадках за рішеннями комісій, утворених районними, районними у містах Києві та Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі – комісії), житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, а також дитячим будинкам сімейного типу можуть призначатися на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла (далі – понаднормова площа житла).
Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства, а для дитячих будинків сімейного типу — не більш як на 50 відсотків. Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової), зазначаються в рішенні комісії.
На призначення житлової субсидії не впливає:
- наявність причепа, навіть якщо з дати його випуску не минуло 5 років;
- наявність транспортних засобів, придбаних батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу;
- несплата військовослужбовцями ЄСВ;
- прострочена заборгованість домогосподарств з оплати ЖКП, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої минув.
Також Змінами передбачено, що житлова субсидія не призначається у наступних випадках:
1) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу.
2) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі – особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).
3) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, а також заборгованості, що виникла у зв’язку з тим, що управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ “Ощадбанк” (його установами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі).
Зверніть увагу: під час призначення житлової субсидії не враховуються доходи одного з подружжя, який зареєстрований за іншою адресою, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу.
Під час призначення житлової субсидії відтепер враховується стипендія, крім соціальної стипендії студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у разі продовження навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів, а також студентів (курсантів) закладів вищої освіти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків.
До сукупного доходу домогосподарства не включатимуться ще такі соціальні виплати як житлова субсидія та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Також до сукупного доходу не враховуються матеріальна допомога дитячим будинкам сімейного типу, яка виплачується за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п’ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про:
- забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами – управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг, у яких зазначається:
- розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги;
- розмір внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком.
Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується:
- на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
- на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
Якщо до складу домогосподарства входить особа, яка має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, субсидія призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому нараховано пільги, але не раніше місяця подання заяви.
У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.
У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується органом, який призначив житлову субсидію, у судовому порядку.
Також при розрахунку обов’язкового платежу базова норма плати за послуги буде на рівні 20 % середньомісячного сукупного доходу домогосподарства. До цього показник був на рівні 15%.
В урядовій постанові від 27.07.1998 №1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії» в формулі розрахунку обов’язкового платежу базова норма плати за послуги встановлена на рівні 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 20).