Коаліція «Харківщина 1325. Жінки, мир, безпека» запрошує до партнерства

Коаліція «Харківщина 1325» була створена у листопаді 2021 р. з метою моніторингу виконання регіонального плану дій на реалізацію Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 ...

Додано:
Dasha Serbina

макет3
Коаліція «Харківщина 1325. Жінки, мир, безпека» запрошує до партнерства

Коаліція «Харківщина 1325» була створена у листопаді 2021 р. з метою моніторингу виконання регіонального плану дій на реалізацію Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, просування його належного фінансування, а також сприяння тому, щоб жінки мали рівноправний доступ до процесів відновлення миру. 

Коаліція «Харківщина 1325» є об’єднанням представників та представниць громадських організацій, державних та комунальних установ, закладів освіти сектору безпеки та оборони, депутатського корпусу, національної поліції, фізичних осіб. Координує діяльність Коаліції ГО «Центр гендерної культури».

У зв’язку з тим, що Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 р. № 1150-р було внесено зміни до Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року, перед регіональною владою поставлене завдання внести зміни до Регіонального плану дій.

Якщо Ваша організація зацікавлена здійснювати вплив на планування заходів в контексті виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2025 року та проводити моніторинг виконання регіонального плану дій – долучайтеся до Коаліції «Харківщина 1325». Щоб доєднатися до Коаліції – заповніть заявку за посиланням: https://forms.gle/mq1i5g3wpJyJbAVPA

Для того щоб отримати додаткову інформацію про роботу Коаліції, будь ласка, звертайтеся до Марії Ушакової +380990974697, [email protected], в телеграм @mariiavl

Довідково:

Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» була прийнята 31 жовтня 2000 р. У Резолюції Рада Безпеки ООН надала рекомендації, як державам, так і міжнародним організаціям, щодо залучення жінок до вирішення військових конфліктів. Після цього країни-члени ООН реалізовували національні заходи для досягнення цілей цього порядку денного. Україна була першою країною у світі, яка ухвалила Національний план дій «Жінки, мир, безпека» під час війни, адже, незважаючи на те, що українські жінки дають гідну відсіч ворогу, вони залишаються непропорційно більш вразливими. Нерівність доступу жінок і чоловіків до процесів прийняття рішень, ресурсів, а також наявність стереотипів щодо ролі жінок і чоловіків у суспільному та політичному житті негативно впливає на представленість та участь жінок у процесах миробудування. Порядок денний «Жінки, мир, безпека» – це важливий принцип для врахування потреб та роботи з новими викликами, які несуть з собою наслідки війни для жінок і чоловіків, дівчат та хлопців у різних сферах життя, в різних регіонах України.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я