Коломийчиська громада шукає ефективні інструменті вирішення різноманітних конфліктів

Як долучити до діалогу та пошуку рішень всіх зацікавлених жителів громади після виборів? Якщо надати жителям можливість самостійно вирішувати, на що витрачати частину місцевого бюджету? Чи зможе ...

Додано:
lekotan

тренінги навчання команда
Коломийчиська громада шукає ефективні інструменті вирішення різноманітних конфліктів

Як долучити до діалогу та пошуку рішень всіх зацікавлених жителів громади після виборів? Якщо надати жителям можливість самостійно вирішувати, на що витрачати частину місцевого бюджету? Чи зможе такий механізм стати додатковим інструментом ефективної комунікації з метою запобігання або вирішення різноманітних конфліктів? Для чого створювати консультативно-дорадчі органи та кого долучати до її складу?

Щоб з’ясувати ці питання експертами громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини» 12 лютого 2021 р. було проведено черговий тренінг в рамках «Школи місцевої демократії для ОТГ». Луганщина продовжує освоювати механізми участі.

Раніше, під час проведення заходів з метою визначення проблем, аналізу виникнення та розробки сценарію виходів із конфліктних ситуацій мешканці та представники влади виступили з декількома рекомендаціями. Одна з них – розробка проекту Статуту Коломийчиської сільської територіальної громаді. Статут був затверджений радою відповідним рішенням  в жовтні 2020 р.

Під час тренінгу експерти ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» презентували інші форми участі громадськості у процесі вироблення управлінських  рішень на місцевому рівні, які прописано в Статуті. Після виборів змінився склад керівництва громади. Зараз важливо налагодити співпрацю влади та громади, врахувати інтереси мешканців всіх периферійних населених пунктів. В ході заходу учасники обговорили та узгодили подальший графік спільної роботи.

 

Захід проводиться ЛОГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проекту «Міцна комунікація в об’єднаних громадах Луганщини як основа ефективного впровадження реформ» за підтримки  МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»). 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я