Коментар Представництва ЄС щодо створення суспільного мовлення в Україні
Ухвалення Закону про суспільне мовлення, до якого були внесені зміни, стане початком такого довгоочікуваного процесу створення суспільних ЗМІ в Україні. Ми вітаємо заплановане на наступний тиждень ...
Додано:
Громадський Простір
Ухвалення Закону про суспільне мовлення, до якого були внесені зміни, стане початком такого довгоочікуваного процесу створення суспільних ЗМІ в Україні.
Ми вітаємо заплановане на наступний тиждень (четвер, 19 березня) ухвалення Парламентом Закону про суспільне мовлення. Ми раді, що експерти Ради Європи загалом позитивно оцінили запропонований проект закону.
Ухвалення Закону про суспільне мовлення, до якого були внесені зміни, стане початком такого довгоочікуваного процесу створення суспільних ЗМІ в Україні. Досвід будь-де у Європі свідчить: створення суспільних медіа, яким довіряють, відіграє важливу роль у консолідації демократичних реформ та є ключовим стовпом демократичних спільнот. Також суспільні ЗМІ здатні сприяти суспільному згуртуванню – особливо, у часи кризи.
Створення суспільного мовлення залишається головним предметом дискусії між Україною і Євросоюзом як одного з пріоритетів порядку денного реформ в Україні. ЄС разом з Радою Європи та іншими міжнародними партнерами підтримував створення суспільного мовлення в Україні протягом кількох років; у такий спосіб ухвалення нового закону означатиме позитивний крок Києва у напрямі процесу реформ.
Україна залишається однією з останніх країн у Європі, яка схвалить закон про суспільне мовлення. У чинному важкому контексті, у якому знаходиться Україна, особливо важливим є те, що Київ створює незалежного, добре фінансованого та якісного суспільного мовника, якому довіряють громадяни по всій країні.
Джерело : Delegation Ukraine EU News