Координаторкою Громадської ради з ґендерних питань стала Лариса Кобелянська
11 квітня відбулось засідання новоствореної Громадської ради з ґендерних питань. Як раніше повідомляв Громадський Простір, ініціатива створення Громадської ґендерної ради має на меті об’єднання та ...
Додано:
Громадський Простір
11 квітня відбулось засідання новоствореної Громадської ради з ґендерних питань. Як раніше повідомляв Громадський Простір, ініціатива створення Громадської ґендерної ради має на меті об’єднання та ефективну координацію зусиль народних депутатів, громадських активістів та міжнародних організацій, які працюють над питаннями ґендерної рівності в Україні.
Захід пройшов з ініціативи Міжфракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості» у співпраці з Національним демократичним інститутом (NDI).
Громадська рада з ґендерних питань є постійно діючим органом, який буде узагальнювати інформацію щодо існуючих в Україні програм підтримки ґендерної рівності у різних сферах, а також сприяти розробці спільної стратегії діяльності МФО «Рівні можливості», громадського сектору, експертного середовища та міжнародних організацій. Це дозволить покращити координацію роботи та уникнути дублювання діяльності в одних сферах та прогалин – в інших, і, зрештою, зробити зусилля з подолання нерівності жінок і чоловіків більш ефективними та стратегічно спрямованими.
Відповідно до пріоритетів роботи Громадської ради, в її складі сформовано шість тематичних груп. Кожну групу очолює представник МФО «Рівні можливості»:
Група 1. Політична участь — Олена Кондратюк, секретар Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, співголова МФО «Рівні можливості».
Група 2. Безпека та миротворча діяльність — Марія Іонова, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, співголова МФО «Рівні можливості».
Група 3. Ґендерно-сенситивний парламент — Олена Сотник, голова підкомітету з питань адаптації українського законодавства до законодавства Європейського Союзу Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.
Група 4. Розширення прав і повноважень в економічній сфері — Альона Бабак, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, співголова МФО «Рівні можливості».
Група 5. Ратифікація та виконання Стамбульської конвенції — Ірина Луценко, голова підкомітету з міжнародно-правових питань та парламентського контролю за виконанням Україною міжнародних зобов’язань Комітету Верховної Ради України у закордонних справах.
Група 6. Ґендерна просвіта — Лілія Гриневич, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, співголова МФО «Рівні можливості».
Крім представників МФО, кожну робочу групу буде координувати представник неурядової організації. Головування буде здійснюватись на основі ротації.
Координатором Громадської ради з ґендерних питань стала Лариса Кобелянська.
На початковому етапі роботи Громадської ради її завданнями стануть створення мапи ґендерних програм, а також формування календарного плану подій на 2016 рік на основі поточних програм та ініціатив організацій-учасників. Крім того, Громадська рада має на меті розробити комплексну методологію ґендерної оцінки законодавчих актів.