Координаційна Рада з впровадження відновного правосуддя в України ухвалила Резолюцію

Київ, 9 вересня 2019, громадська організація “Інститут Миру і Порозуміння” (ІМіП) разом з Верховним Судом провели друге засідання Координаційної Ради в рамках проекту «Впровадження відновного ...

Додано:
Ipcg

5
Координаційна Рада з впровадження відновного правосуддя в України ухвалила Резолюцію

Київ, 9 вересня 2019, громадська організація “Інститут Миру і Порозуміння” (ІМіП) разом з Верховним Судом провели друге засідання Координаційної Ради в рамках проекту «Впровадження відновного правосуддя в Україні», за підтримки Фонду демократії Організації Об’єднаних Націй (UNDEF). Відкрив засідання Голова Касаційного Кримінального суду Станіслав Кравченко, наголосивши на важливості та своєчасності завдань, поставлених в проекті «Впровадження відновного правосуддя в Україні».

1

Одним з пунктів порядку денного було обговорення Рекомендацій Комітету міністрів державам-членам Ради Європи стосовно відновного правосуддя в кримінальних справах. Ця Рекомендація має на меті заохотити держави застосовувати відновне правосуддя в рамках своїх систем кримінальної юстиції.

Голова ІМіП Роман Коваль зазначив, що: «Цей документ визначає відновне правосуддя, як доповнення традиційного кримінального судочинства або використання його як альтернативу. Сам підхід виступає методом виявлення та задоволення інтересів сторін у збалансований, справедливий та заснований на співпраці спосіб».

2

За результатами обговорення Координаційна Рада у проекті “Впровадження відновного правосуддя в Україні” ухвалила першу Резолюцію, щодо подальшої роботи. Основними завданнями на 2019-2020 роки визначено: розробка Механізму впровадження відновного правосуддя в систему кримінальної юстиції України, створення пілотних майданчиків відновного правосуддя в 6 регіонах України, підвищення обізнаності населення та представників правової системи, дослідження результатів застосування та розробка рекомендацій щодо подальшого впровадження відновного правосуддя в систему кримінальної юстиції України.

3

Також, присутні обговорили створення робочих груп при Координаційній Раді та визначення подальших кроків для роботи проекту у шести пілотних регіонах, зокрема, консолідація даних, питання загальнодоступності, професійна підтримка медіаторів проекту.

Проект “Впровадження відновного правосуддя в Україні” реалізується за фінансової підтримки Фонду демократії ООН. Проект має на меті зміцнити спроможність українських громад здійснювати відновне правосуддя для боротьби зі злочинністю, вирішення конфліктів і сприяння виправленню завданої злочином шкоди шляхом створення механізмів застосування програм відновного правосуддя.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я