Короткометражний фільм “Вільні громади: успіх у деталях”

“Вільні громади: успіх у деталях” – короткометражний фільм, який підготував Український кризовий медіа-центр спільно зі студією документального кіно DocNoteFilms Production у рамках Програми USAID ...

Додано:
Olha Tkachenko

Screenshot_2-min
Короткометражний фільм “Вільні громади: успіх у деталях”

“Вільні громади: успіх у деталях” – короткометражний фільм, який підготував Український кризовий медіа-центр спільно зі студією документального кіно DocNoteFilms Production у рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

«Ми хотіли показати красу України через дієвих людей, які змінюють та розвивають громади. Сьогодні важливо розповідати приклади успішних спроможних громад, поширювати їх позитивний досвід, залучення інвестицій та міжмуніципальної співпраці, щоб інші громади могли використовувати його у своїй роботі.  А для українців – фільм у  часи пандемії стане віртуальною туристичною екскурсією нашою країною і спонукатиме мандрувати Україною після зняття всіх обмежень», – зазначила керівниця комунікаційного напрямку УКМЦ-DOBRE Ірина Малик

За 28 хвилин фільму глядачі побачать історії успіху семи територіальних громад України, втілення  стратегій розвитку, приклади новаторських рішень місцевих проблем, міжмуніципальну співпрацю, позитивні зміни та результати децентралізації.

Присиваська громада Херсонської області,  несподівано опинившись на кордоні з окупованим Кримом, не тільки об’єдналась, але й почала вирішувати поточні проблеми як то локальні ремонти та забезпечення дитячого спорту, після чого звернула увагу на туристичний потенціал місцевих природних див – лиману Сиваш та Лемурійського озера.

Після об’єднання Тереблянська громада Тернопільської області вперше за останні 80 років вирішила зосередитись на популяризації  локальної  історії та культури краю.

Далі глядачі побачить землі Баштанської громади Миколаївської області – історично аграрного краю, який після об’єднання зосередився на створенні промислового парку, оптимізації та поглибленні роботи з інвесторами.

Дві територіальні громади у передгір’ї Карпат  – Печеніжинська та Нижньовербізька Івано-Франківської області разом стали на шлях збереження локальних традицій та культури гуцулів. Заохочуючи традиційні галузі солеваріння, деревообробки та вівчарства, місцеві громади почали боротьбу за збереження рідного куточка Карпат. Налагодивши міжмуніципальну співпрацю, люди започаткували новітню традицію – роздільний збір та вивезення відходів, що стало впевненим початком на шляху боротьби за чисте довкілля Гуцульщини.

Потім глядачі перенесуться на лани Покровської  громади Дніпропетровської області, що знаходиться всього в 100 км від зони ООС. Маючи колись потужне тваринництво, після об’єднання було зроблено ставку на сприяння створенню молочних кооперативів, які за своїми якісними показниками вже не поступаються європейським аналогам та є опорою економіки громади. Але погляд та думки жителів громади спрямовані в майбутнє – тому всі сили йдуть на повернення молоді, її комфорт та працевлаштування, адже вважають це запорукою поступального розвитку.

Вознесенська громада Миколаївської області, об’єднавши разом місто та села, провела реновацію лікарні та завершила медичну реформу вторинної ланки, одними з перших в Україні. Концентруючись на покращенні міського побуту та послуг, була розпочата діджиталізація, а саме створення інноваційної картки Вознесенця, яка стала універсальним ключем до великого спектру міських послуг та знижок.

Відкриваючи себе для України, цінуючи та примножуючи власне, локальне, об’єднані територіальні громади стають яскравим прикладом того, що українці здатні бути успішними господарями на своїй землі.

#вільні_спроможні_громади

*** Це відео стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та громадської організації “Український кризовий медіа-центр” і не обов’язково відображає точку зору USAID чи уряду Сполучених Штатів.

*** Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI). Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020 Програма розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.

 


Тематика публікації:                     

Останні публікації цього розділу:

Під час презентації книги «Примарна ясність» обговорили актуальні проблеми колишніх цивільних полонених та стереотипи щодо компенсацій

11 молодіжних центрів приєдналися до проєкту #МолодьТуТ програми USAID «Мріємо та діємо»

Безоплатна правова та психологічна допомога для мешканців у Широківській громаді

На Київщині Калинівська громада долучилась до роботи над Статутом громади

Табір підприємництва для креативної молоді: у Чернівцях визначили найкращі бізнес-ідеї

Запущено інформаційну платформу "Повертайся додому"