Користь геопросторових технології ГІС та ДДЗ для зеленого відновлення громад

Саме це вивчали 32 представники місцевого самоврядування,  природоохоронних національних парків з двох громад Миколаївської та двох громад Харківської областей на майстерні, яку 14 лютого ...

Додано:
frgn

pexels-cottonbro-3205538
Користь геопросторових технології ГІС та ДДЗ для зеленого відновлення громад

Саме це вивчали 32 представники місцевого самоврядування,  природоохоронних національних парків з двох громад Миколаївської та двох громад Харківської областей на майстерні, яку 14 лютого започаткувала коаліція «Громадянська платформа зеленого відновлення».

Методист майстерні ГІС та ДДЗ, представник ГО «Природоохоронні геоінформаційні системи України», доктор географічних наук Андрій Ачасов розповів про основні можливості геоінформаційних технологій, навів приклади успішного застосування ГІС для забезпечення громад актуальною та важливою геопросторовою інформацією.

Були висвітлені питання, як представники громад можуть розширити свої знання та покращити практичні навички роботи з ГІС, де отримати вільні геодані, які програми краще застосовувати для вирішення конкретних завдань і т.ін. Майстерня включала в себе лекцію, невеличку практичну вправу, а також дискусію, що дозволило учасникам обмінятись думками щодо подальших тем практикумів. Так учасники зацікавились тим як ГІС та ДДЗ допоможе зібрати максимум даних щодо стану і потенціалу родючих ґрунтів, руйнувань прибережної зони, місць джерел питної води, стихійних звалищ, корисних копалин, потенціалу сонця, вітру для ЕКО- енергетики, фермерства та туризму тощо.

Громади за три рокі війни зазнала суттєвих економічних втрат. Мінування, загрози обстрілів та інші наслідки повномасштабної війни росії проти України, що триває, майже зруйнували економічну та їх соціальну основу громади.

Проте, у громадах триває зелене відновлення, що включає учасницька еко-модернізація місцевих стратегій, що включатиме ЕКО-профілі громад. Це потребує специфічних знань про громаду, її біорізноманіття водні ресурси, корисні копалини та ландшафт.

На поміч приходять сучасні геоінформаційні системи ГІС та ДДЗ. А саме:

  • ГІС  – геоінформаційні системи – це інформаційні системи, призначені для збирання, зберігання, аналізу та візуалізації (видачі) просторових даних.

(ГІС) – сучасна комп’ютерна технологія, що дозволяє моделювати досліджувану територію та ефективно аналізувати різноманітні процеси та явища, що відбуваються на неї.

  • ДЗЗ – дистанційне зондування Землі – спостереження поверхні Землі авіаційними і космічними засобами, спорядженими різноманітними видами знімальної апаратури.

ГІС та ДДЗ дозволяють значно підвищувати врожайність сільськогосподарських культур за рахунок уведення системи точного землеробства, проводити ЕКО- моніторинг земельних ділянок, досліджувати небезпечні та постраждалі від війни території та інше.

«Працювати з непросторовими даними зараз – це як працювати з навігатором. Раніше це було щось складне, що потребувало дуже специфічних навичок. Проте сьогодні – це корисний і відносно нескладний в освоєнні ресурс, який має багато застосувань для зеленого відновлення та сталого розвитку громад,» — говорить методист Громадянської платформи з ГІС та Андрій Ачасов.

А так прокоментував подію координатор Громадянської платформи», директор ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» Михайло Золотухін:

«За результатами зимових обговорень точок зеленого відновлення Новоодеської та Шевченківської громад виявлено що місцеві активісти депутати та посадовців потребують практичних навчань щодо застосування сучасних ГІС-технологій для зеленого відновлення та розвитку. Саме тому разом з експертною ГО «Природоохоронні геоінформаційні системи України» ми започаткували відповідну серію навчань. Відповідно до потреб громад сформуємо наступні практикуми для представників місцевого самоврядування та громадськості Миколаївської та Харківської областей.»

З питань участі у заходах Громадянської платформи  у громадах звертатись до:

Руслана Бітніша, голови ГО «Новоодеська рада старійшин», координатора Громадянській платформи по Новоодеській ТГ, E-mail: [email protected] або за тел/вайбер +38(050)251-67-57;+38(050)394-14-40

Юлії Учень, голови ГО «Зеленогайські ініціативи», координаторки Громадянській платформи по Шевченківській ТГ , тел/вайбер/телеграм + 8(063)7134930 , Е-mail: [email protected].

Пресслужба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Майстерня відбудеться в рамках проєкту з зеленого відновлення і сталого розвитку громад Харківщини та Миколаївщини, що реалізують ГО «Природоохоронні геоінформаційні системи України» (м. Харків) та ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

В Корюківській громаді обговорювали питання актуалізації Статуту громади

Освітній курс для студентів-медиків про загрозу тютюнових та нікотинових виробів: результати та перспективи

У Калинівській громаді визначали її стратегічні напрямки розвитку

Як припинення фінансування USAID вплинуло на роботу членських організацій Мережі правового розвитку

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад Кіровоградської області

Триває реєстрація на онлайн-інтенсив та стажування в ІЗІ