Кожна восьма угода у сфері держзакупівель нині є корупційною оборудкою

У Львові експерти у сфері державних закупівель, що згуртувалися довкола ГО «Українська Галицька асамблея», презентували громадськості та журналістам проект «Тендер і злочин», метою якого є ...

корупція
Кожна восьма угода у сфері держзакупівель нині є корупційною оборудкою

У Львові експерти у сфері державних закупівель, що згуртувалися довкола ГО «Українська Галицька асамблея», презентували громадськості та журналістам проект «Тендер і злочин», метою якого є відстеження прозорості держзакупівель і виявлення порушень законодавства та зловживань у цій сфері.

Наразі така робота провадиться, передусім, на теренах Галичини, а саме у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях.

Означений проект покликаний ретельно відстежувати кожну подібну закупівлю задля того, аби бачити загальну картину цих процедур у регіоні та порушень законодавства та тенденції використання державних коштів. Проте експерти «Української Галицької асамблеї» зазначають, що виявити порушення – це лише початок справи. Адже за результатами виявлених порушень вони скеровують відповідні листи-запити до контролюючих і правоохоронних органів.

«Одним з базових принципів нашої роботи є моніторинг абсолютно всіх державних закупівель в тому регіоні, де ми проводимо діяльність. Ми розуміємо, що державні кошти розкрадаються не лише за очевидними багатомільйонними схемами у Києві. Не менші втрати державних коштів відбуваються через «тіньові» схеми на місцях, що криються у державних закупівлях, і їх подекуди виявити значно важче, це потребує часу та постійної, системної робити. Загалом ми провели моніторинг усіх державних закупівель в Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській областях за період липень-грудень 2014 року, а це 1800 процедур. Відтак, можемо стверджувати, що, принаймні, кожна 8-ма така процедура відбувається з порушення Законодавства України» – зазначив Мирослав Сімка, керівник проекту «Тендер і злочин», експерт у сфері держзакупівель.

tender

 

Натомість Юрій Кузько, асистент проекту «Тендер і злочин», підкреслив: «Для початку маємо усвідомити, що «влада» і «корупція» – це не абстрактні речі. Кожне з цих визначень має конкретну назву і адресу, конкретні прізвища керівників, конкретні обсяги та регіони зловживань. Тому ми не лише виявляємо порушення, ми скеровуємо необхідні запити до прокуратури, держфінінспекції, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, антимонопольного комітету для того, щоб ці структури у відповідності до своїх прямих повноважень, запобігли нецільовому використанню державних коштів і вжили адекватних заходів щодо порушників. За останнє півріччя на основі моніторингу Української Галицької асамблеї було скеровано 65 депутатських запитів».

У громадськості та журналістів, вважать організатори проекту, сьогодні є величезні ресурси та суспільний запит на те, щоб протидіяти корупції. Тому “Українська Галицька асамблея” запрошує до співпраці свідомих держслужбовців, громадських активістів, лідерів районних і територіальних громад.

Автор : Ігор Галущак


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Львові відбулась вулична акція «Насильство — не традиція»

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024

У 4 старостатах Білозерської громади на Херсонщині стартував проєкт з утеплення укриттів для безпечного перебування в холодний період