Козівська громада адаптує свою стратегію розвитку до нових викликів

10 січня 2025 року відбулося установче засідання робочої групи з актуалізації стратегії розвитку Козівської громади. Зустріч пройшла в межах проєкту «Стратегічне планування в українських громадах ...

IMG_6648
Козівська громада адаптує свою стратегію розвитку до нових викликів

10 січня 2025 року відбулося установче засідання робочої групи з актуалізації стратегії розвитку Козівської громади. Зустріч пройшла в межах проєкту «Стратегічне планування в українських громадах 2.0», який реалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Серед озвучених викликів громади — незадовільний стан доріг між населеними пунктами, що унеможливлює залучення інвестицій та ускладнює надання публічних послуг (довезення учнів, надання медичної допомоги, доїзд екстрених служб тощо). 

Важливо, що керівництво громади виступило активним спікером з деяких питань: секретар сільської ради Михайло Арендач  відповідав на запитання в сесії «запитання-відповіді», давав роз’яснення з приводу роботи ради, поточного соціально-економічного стану громади. Це засвідчує розуміння на найвищому рівні управління в громаді важливості напрацювання дієвих стратегічних документів.

Робоча група наголосила на актуальності та необхідності продовження стратегічного для розвитку гірських територій проєкту «Мале карпатське коло».Серед економічних проблем озвучено брак робочих місць поза бюджетною сферою та низький рівень оплати праці.

Окрім диверсифікації економіки, на думку членів робочої групи, також потребує вирішення проблема поводження з відходами та закупівля сміттєвоза.

Інвестиційну привабливість у перспективі покращить комплексний план просторового розвитку території, який Козівська громада розробляє за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» (до речі, це одна з трьох громад Львівщини, які отримають таку допомогу).

«Серед сильних сторін Козівської громади насамперед слід виокремити її транзитний потенціал, адже через територію громади проходить міжнародна автомобільна дорога загального користування державного значення М-06 Київ — Чоп (на м. Будапешт через міста Львів, Мукачево і Ужгород та державний кордон з Угорщиною), з якою на відтинку Ужгород — Мукачево — Стрий, зокрема через Козівську громаду, збігається європейський автошлях E50, що бере початок у французькому Бресті, та міжнародний транспортний коридор № 5 «Середземноморський» (Венеція — Трієст / Копер — Любляна — Марибор — Будапешт — Ужгород — Львів — Київ)», — підкреслила  Ірина Сторонянська, експертка проєкту.

Нагадаємо, що у 2025 році експертну підтримку в процесі розроблення (або актуалізації) стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації отримають 10 територіальних громад.

 

Ця публікація була створена  Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини в рамках проєкту «Стратегічне планування в українських громадах 2.0» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

80 українських підприємиць розпочали шлях до трансформації свого бізнесу на відкритті освітньої програми «Мрій та Досягай»

Оголошено довгий список номінантів на Премію відповідальності «Responsibility Award 2024»

У Калинівській громаді триває процес розробки Стратегії її розвитку

Публічну презентацію діяльності провела «Спілка ініціатив Чернігівщини»

Долучайтеся до опитування щодо пріоритетних законопроєктів з децентралізації

Відбувся 39-й тренінг для інструкторів із навчання ризикам, повʼязаним із вибухонебезпечними предметами