Краса та гідність: Жінки-переселенки опанували перукарську майстерність
Яскравим шоу із представленням різноманітних моделей зачісок завершився у Кропивницькому піврічний проєкт «Краса і гідність», що його втілювала громадська організація “Турбота”, залучивши внутрішньо ...
Додано:
Вікторія Талашкевич
Яскравим шоу із представленням різноманітних моделей зачісок завершився у Кропивницькому піврічний проєкт «Краса і гідність», що його втілювала громадська організація “Турбота”, залучивши внутрішньо переміщених жінок до опанування перукарської професії на базі Професійного ліцею сфери послуг і торгівлі.
Протягом трьох місяців понад три десятки жінок чи не щодня навчалися на курсі, програму якого розробила майстриня ліцею Оксана Забабуріна. Вони отримали професійні і ґрунтовні знання у сфері перукарської майстерності, а практичні навички відпрацьовували у безкоштовній соціальній перукарні та відвідуючи різноманітні заклади – для одиноких стареньких, для військових на лікуванні, для вимушено переміщених осіб.
“Професія перукарки – це творча та цікава робота, котра дає стабільний дохід і можливість працювати на себе навіть приїхавши до іншого міста внаслідок війни. А ще – це можливість спілкуватися із різними людьми, нові контакти, натхнення та створення стильних образів”, – розповідає керівниця проєкту “Краса та гідність” Вікторія Алєксєєвець.
За її словами, курс із перукарської майстерності став реальністю, дякуючи коштам, що їх надало у вигляді гранту Управління Верховного Комісара з питань біженців ООН. Навчання охопило широкий спектр тем та навичок, від стрижки до фарбування, від догляду за волоссям до створення перук. Ученицями стали вимушено-переміщені жінки із таких міст, як Краматорськ, Херсон, Маріуполь, Слов’янськ, Кремінна, Олешки, Дергачі, Волноваха, Білозерка, Часів Яр, Сєвєродонецьк, Новогродівка, Мелітополь, Соледар та інших. Більшість з них до повномасштабного вторгення росії до України працювала зовсім в інших спеціальностях – були машиністками крану, бібліотекарками, інженерками, економістками, або перебували в декреті. Частина побували в окупації, у багатьох чоловіки досі служать в ЗСУ.
На курсі жінки вивчали різні техніки стрижки для чоловіків, жінок та дітей, включаючи базові форми, градацію і текстуризацію, дізналися про теорію кольору, техніки фарбування, хімічні процеси та використання різних інструментів, створення зачісок для різних подій та вибір засобів для догляду за шкірою голови, отримали навички роботи з клієнтами, розуміння їх потреб, вміють тепер консультувати з питань догляду за волоссям.
“Цей курс дав нашим студенткам всебічну підготовку, що дозволить їм успішно працювати в перукарнях або відкрити власний бізнес. Помічною у цьому стала і Менторська програма, до якої ми запросили відомих і успішних власників та власниць салонів краси нашого міста, щоб вони поділилися досвідом із жінками, і спілкування із представницею Центру зайнятості, котру ми запросили на одну із зустрічей, щоб вона розповіла про грантові можливості для жінок”, – розповідає керівник громадської організації “Турбота” Андрій Флоренко.
За його словами, вдалим завершенням проєкту став феєричний показ мод та зачісок, створених випускницями курсу. Вони продемонстрували високий рівень майстерності, створивши унікальні образи. Крім того, на подіумі були представлені зачіски у стилі Бохо та історичні моделі, а також колекція одягу “Смак моди” від учнів та учениць ліцею. Кожен образ був продуманий до найдрібніших деталей, демонструючи високий рівень професіоналізму та творчий підхід! На шоу завітали та привітали присутніх давня подруга організації “Турбота” та ліцею – заступниця голови обласної військової адміністрації Катерина Колтунова. Звісно, із натхненним словом виступила і директора ліцею Людмила Снєжко, котра вручила жінкам сертифікати та відзначили важливість таких проєктів для соціалізації та реабілітації ВПО.
Тож, проєкт “Краса і гідність” став яскравим прикладом того, як навіть у складні часи можна знайти сили для творчості та самореалізації.