Кращі практики вивчаємо, нові – започатковуємо

15 червня 2017 року в Чугуєві відбувся семінар-тренінг «Кодекс кращих практик участі громадськості в процесі прийняття рішень. Налагодження комунікації між громадою, ЗМІ та владою». Депутати ...

Додано:
kobzar

Семинар
Кращі практики вивчаємо, нові – започатковуємо

15 червня 2017 року в Чугуєві відбувся семінар-тренінг «Кодекс кращих практик участі громадськості в процесі прийняття рішень. Налагодження комунікації між громадою, ЗМІ та владою».

Депутати Чугуївської міської ради, сільських і селищних рад Чугуївського району, їх помічники, громадські активісти та журналісти підвищили свою компетентність у питаннях розвитку громад.

Перед учасниками виступив експерт Чугуївської правозахисної групи Юрій Чумак, який в ході практичних занять поділився «секретами» налагодження плідної комунікації між громадськими організаціями, засобами масової інформації та органами влади й місцевого самоврядування.

Також тренер розповів про «Кодекс кращих практик участі громадськості у процесі прийняття рішень», що був ухвалений Конференцією міжнародних неурядових організацій Ради Європи 1 жовтня 2009 року.

У цьому документі викладаються обґрунтування, схема і засоби розширення участі громадськості. Як наголосив Ю. Чумак, Кодекс не має обов’язкового характеру, але пропонує всім учасникам демократичних перетворень перелік кращих практик та керівні принципи, що випливають з конкретного досвіду діалогу та співпраці між неурядовими організаціями та владниками.

Координатор проекту, провідний аналітик ЧПГ Роман Лихачов повідав про ситуацію з залученням громадськості до процесу прийняття рішень на місцевому рівні у Чугуєві, Чугуївському та Печенізькому районах Харківської області.

Правозахисник наголосив, що головна мета діяльності активістів ЧПГ у даному проекті співпадає з ціллю «Кодексу кращих практик участі громадськості у процесі прийняття рішень» та полягає у сприянні взаємодії громади і влади, в розширенні можливостей участі громадян у демократичних процесах на місцевому та регіональному рівнях. Р. Лихачов висловив переконання, що на Харківщині незабаром народяться нові дієві практики участі громадськості, достойні наслідування, зокрема – з використанням нових медіа.

Зазначимо, що захід було проведено в рамках ініціативи ЧПГ «Мости для демократії в Харківській області», яка реалізується в партнерстві з Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV), Представництвом DVV International в Україні – в проекті «Регіональні Голоси – Створюємо Мости для демократії» за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я