Кращі умови праці для людей з інвалідністю закріплені Указом Президента

25 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ №501/2015, яким затверджується Національна стратегія у сфері прав людини. Прийняття даної Стратегії зумовлено необхідністю ...

Додано:
undpukraine

DisFederalJobs_crop380w
Кращі умови праці для людей з інвалідністю закріплені Указом Президента

25 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ №501/2015, яким затверджується Національна стратегія у сфері прав людини.

Прийняття даної Стратегії зумовлено необхідністю вдосконалення діяльності держави щодо утвердження та забезпечення прав і свобод людини, створення дієвого механізму захисту в Україні прав і свобод людини, вирішення системних проблем у зазначеній сфері. 

У цьому важливому для громадян України документі передбачено, зокрема, розділ «Забезпечення права на працю та соціальний захист», у якому констатується, що держава неповною мірою забезпечує реалізацію прав громадян на працю та соціальний захист. Зокрема передбачено підтримка працевлаштування, а отже професійної реалізації, серед осіб з інвалідністю, а саме: «забезпечено розумне пристосування робочих місць для потреб людей з інвалідністю, їх супровід на робочому місці»; «створено ефективну систему надання соціальних послуг, у тому числі із забезпечення соціального супроводу та підтриманого проживання людей з інвалідністю».

«Послуги з підтримки зайнятості та супроводу на робочому місці для людей з інвалідністю надаються в багатьох країнах ЄС. У деяких державах-членах прийнято національні програми «Підтримка зайнятості» та реалізуються заходи з супроводу на робочому місці, що фінансуються з державного бюджету. В ціломуспостерігається тенденція переходу від медичної моделі «реабілітації людей з інвалідністю» до моделі підготовки робочої сили, орієнтованої на «можливості» людей та їхню участь», – зазначає міжнародний експерт ПРООН з питань ринку праці Френк Каванех (Frank Kavanagh).

Своїм Указом Президент України доручив Кабінету Міністрі України розробити із залученням представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, провідних вітчизняних учених і міжнародних експертів та затвердити у тримісячний строк План дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року (далі – План дій), а також забезпечувати щороку підготовку та оприлюднення до 1 листопада звіту про виконання Плану дій за поточний рік; проведення до 10 грудня (Міжнародного дня прав людини) публічного обговорення звіту про виконання Плану дій за поточний рік за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій та доопрацювання Плану дій з урахуванням результатів такого обговорення.

Джерело: Photo creditgovcentral.monster.com.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи