Креативні рішення для українського суспільства шукали на UkraineLab в Херсоні
27 – 30 квітня в Херсоні відбувався всеукраїнський форум «UkraineLab: Лабораторія сталості для громадських ініціатив та культури». У форумі взяли участь представники 80-ти організацій та ініціатив ...
Додано:
Інша Освіта
27 – 30 квітня в Херсоні відбувався всеукраїнський форум «UkraineLab: Лабораторія сталості для громадських ініціатив та культури».
У форумі взяли участь представники 80-ти організацій та ініціатив громадського, освітнього, культурного сектору. Професіонали зі сфер освіти, культури, медіа, громадського сектору обмінювалися практиками та інструментами, які дозволять стійко й ефективно працювати на довготривалу перспективу.
До Херсона на форум приїхали як представники знаних організацій, що десятиліттями працюють по всій території України, так і молоді ініціативи з різних міст: від Чернівців до Старобільська Луганської області. Це і загальноосвітні школи, університети чи неформальні освітні об’єднання, бібліотеки, арт-проекти, правозахисні організації, професійні об’єднання та фестивалі.
Форум збирає діячів з різних секторів уже вп’яте. До цього форуми проходили в Києві та Івано-Франківську (2015), Краматорську і Слов’янську та Берліні (2016).
У 2017 року відбудеться завершальний, 6-й форум UkraineLab – в Івано-Франківську. Він створить платформу для зустрічі професіоналів з мереж UkraineLab та Social Impact Days задля практичного дослідження інноваційних екосистем та потенціалу ревіталізаційних проектів для міст України.
Співкоординаторка форуму UkraineLab Альона Каравай:
«UkraineLab задумувався як платформа для “зшивання” горизонтальних зв’язків між практиками та інноваторами з різних сфер та регіонів України. Ми намагаємося поєднувати максимально різних гравців: з культури, державного сектору, формальної освіти, медіа, соціального та креативного бізнесу та громадянського суспільства.
Але головним, що поєднує їх усіх, – досвідчених та початківців – є натхнення та пристрасть шукати нові (або добре забуті старі) креативні рішення для країни.
Зараз платформа UkraineLab перетворилася на живу спільноту однодумців, яким добре разом і працювати, і святкувати, в якій окремі члени мережі знаходять опору та “місце відновлення” в скрутні моменти втоми чи вигорання. А ще UkraineLab – це місце синхронізації дискурсів та підходів, які є потрібними та на часі, а також простір для синтезування нових сенсів».
Події перших трьох днів форуму відбувалися в приміщенні Херсонської міської ради та Обласної наукової бібліотеки ім. Гончара. Два дні учасники працювали в тематичних групах над темами сталого розвитку своїх організацій. Завершальний день форуму – інтелектуальний опен-ейр, до якого могли долучитися всі охочі, – приймала турбаза Петровець.
У цей день учасники спілкувалися з експертами на трьох тематичних майданчиках на теми: як формувати сталий культурний ринок, яка освіта потрібна для сталого розвитку суспільства та про підходи для сталості громадських ініціатив. Були запрошені експерти:
Олена Афанасьєва, голова ЦГО Центр культурного розвитку “Тотем”;
Костянтин Почтар, автор сольного проекту Postman, гітарист та вокаліст гурту 5 Vymir;
Дарина Данильченко, координаторка магістерської програми «Управління неприбутковими організаціями» Інституту лідерства та управління УКУ;
Олександр Славський, програмний директор Impact Hub Odessa та координатор «Kiev Dialogue» в Одесі;
Альона Каравай, співзасновниця ГО Інша Освіта, проектна менеджерка в спілці MitOst e.V., керівниця проекту “Діалог заради змін”, співзасновниця простору для холістичних освітніх та культурних івентів “Хата-Майстерня”.
На відкритті форуму зіграв херсонський гурт “Город Неспящих”, а завершив форум концерт київського інді-рок гурту 5 Vymir.
Організовує форум ГО «Інша Освіта», яка створює, випробовує та поширює найкращі практики альтернативних форм освіти, передусім, неформальної, та працює над становленням культури холістичного навчання. Партнером є спілка MitOst, яка вже 15 років поспіль розвиває різноманітну та відкриту мережу Центральної, Східної та Південної Європи зі своїми східними сусідами. Форум UkraineLab реалізується в рамках проекту «Діалог заради змін» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.