Крим і Севастополь: ЄС ухвалив подальші санкції
Рада ЄС наклала вагомі додаткові санкції на сфери інвестицій, послуг і торгівлі з Кримом і Севастополем. Це підсилить політику Євросоюзу з невизнання їхньої незаконної анексії Росією. Рішення було ...
Додано:
Громадський Простір
Рада ЄС наклала вагомі додаткові санкції на сфери інвестицій, послуг і торгівлі з Кримом і Севастополем. Це підсилить політику Євросоюзу з невизнання їхньої незаконної анексії Росією. Рішення було ухвалено після висновків Ради міністрів ЄС із закордонних справ від 17 листопада.
Від 20 грудня інвестиції у Криму і Севастополі – поза законом. Європейці та компанії, розташовані у ЄС, не зможуть більше купувати нерухомість або організації в Криму, фінансувати кримські компанії або надавати відповідні послуги.
На додаток, операторам ЄС більше не дозволяється пропонувати туристичні послуги у Криму і Севастополі. Зокрема, європейські круїзні лайнери більше не повинні заходити у порти кримського півострова – лише у разі виникнення надзвичайного випадку. Ця норма стосується усіх кораблів, що є власністю, контролюються або ходять під прапором країни-члена ЄС. Чинні контракти круїзних лайнерів щодо заходу до кримських портів можуть виконуватися до 20 березня.
Також вводиться заборона на експорт певних видів товарів і технологій кримським компаніям або призначених для використання в Криму. Це стосується, зокрема, транспортної, енергетичної сфери, сектору телекомунікацій або пошуку, використання та виробництва нафти, газу і мінеральних ресурсів.
Також не повинні надаватися послуги, пов’язані з технічною допомогою, посередництвом, будівництвом або інжинірингом.
Рішення було ухвалено за допомогою письмової процедури. Правові тексти будуть доступні в Офіційному журналі від 19 грудня. Заходи застосовуватимуться від 20 грудня.
Ці заходи доповнюють заборону імпорту товарів з Криму і Севастополя, накладену у червні. Також ці заходи доповнюють обмеження щодо торгівлі та інвестицій, які стосуються певних економічних секторів та інфраструктурних проектів, введених у липні.
Більше інформації:
Висновки Ради міністрів ЄС із закордонних справ (17 листопада)
Довідка про відносини між ЄС і Україною
Довідка про обмежувальні заходи ЄС