Кризове реагування на затоплення Херсонщини: волонтери надали допомогу постраждалим

У межах проєкту «Кризове реагування на затоплення Херсонщини: надання допомоги постраждалим» за фінансової підтримки Європейського Союзу волонтери ГО «Тарілка» та «Тарілка Херсон» надали допомогу ...

пресреліз_ілюстрація3
Кризове реагування на затоплення Херсонщини: волонтери надали допомогу постраждалим

У межах проєкту «Кризове реагування на затоплення Херсонщини: надання допомоги постраждалим» за фінансової підтримки Європейського Союзу волонтери ГО «Тарілка» та «Тарілка Херсон» надали допомогу постраждалим внаслідок підриву Каховської ГЕС. Протягом 3 місяців реалізації проєкту 321 мешканець Херсонщини та їхні сімʼї отримали допомогу.

Тарілка (Обкладинка для Facebook) - 15

У ніч на 6 червня 2023 року російські військові підірвали дамбу Каховської ГЕС. Це викликало масштабне затоплення територій у Херсонській та Миколаївській області. У результаті цієї трагедії десятки тисяч людей опинилися без житла та можливості забезпечити базові потреби. 

Задля підтримки цивільного населенням, яке опинилося у кризі через затоплення прилеглих регіонів у зв’язку з катастрофою, викликаною руйнуванням дамби Каховської ГЕС БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» у межах проєкту EU4CSOs Emergency Actions, що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу оголосила конкурс суб-грантів. Одним із переможців став проєкт «Кризове реагування на затоплення Херсонщини: надання допомоги постраждалим» від ГО «Тарілка».

Завдяки цій фінансовій підтримці волонтери змогли забезпечити продуктами, водою та речами найпершої необхідності тих, хто постраждав від підриву Каховської ГЕС, а особливо вразливі категорії населення, які опинилися у вкрай скрутному становищі. Серед них – пенсіонери, люди з інвалідністю, маломобільні, члени багатодітних чи малозабезпечених сімей, люди з затоплених районів. 

У межах проєкту «Кризове реагування на затоплення Херсонщини: надання допомоги постраждалим» волонтери змогли передати:

  • 321 набір продуктів та питної води;
  • 278 наборів гігієни (підгузки для дорослих та дітей, засоби гігієни для жінок, зубна паста та щітки, сухі та вологі серветки);
  • 152 набори побутових речей (постільна та спідня білизна, рушники, шкарпетки).

Волонтерка ГО «Тарілка Херсон» Ірина Ільїна, каже, що навіть через 3 місяці після підриву ГЕС, допомога жителям Херсонщини досі актуальна: «Зараз люди вже можуть зайти до своїх будинків і починати виносити речі, які знищила вода. Проблема в тому, що наразі вони не можуть повноцінно повернутися. У них немає на чому спати, чого їсти, багато меблів не підлягають відновленню. Ми допомагаємо цим людям, забезпечуємо їх чистою постільною білизною, продуктами. Ситуація стала спокійнішою».

За словами Ірини, волонтери та допомога, яка надходила з різних міст у перші тижні змогли покращити ситуацію, але сьогодні організація знову перебуває  в пошуках гуманітарної допомоги для постраждалих людей, тому що проблема досі актуальна. 

«Сьогодні база потребуючих “Тарілки Херсон” сягає 5 000 осіб. На жаль, ми не маємо змоги забезпечувати цих людей продуктовими наборами постійно. Тому запрошуємо херсонських волонтерів, представників інших організацій до нас для того, що подивитися, як працює наша громадська організація, пересвідчитися, що потреба дійсно є.  Ми забезпечимо необхідними засобами захисту, надамо проживання та проїзд, і найголовніше покажемо зсередини, як проходить день волонтера в Херсоні», – додає Анастасія Онищенко, керівниця ГО «Тарілка Херсон».

Команда ГО «Тарілка» та «Тарілка Херсон» дякує Європейському Союзу за фінансову підтримку цього проєкту та всім волонтерам і партнерам, що внесли свій вклад в допомогу жителям Херсонщини. 

 

Для довідки:

ГО «ТАРІЛКА» — продовольчий банк у Львові, який працює з 2019 року. Організація співпрацює з магазинами та закладами харчування, які передають нам їжу на межі терміну придатності. Волонтери формують з отриманих продуктів набори та передають їх людям у скрутному становищі. 

Публікація підготовлена в межах суб-гранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

Її зміст є виключною відповідальністю суб-грантера проєкту EU4CSOs Emergency Actions ГО “Тарілка” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

#ПрямуємоРазом #EU4CSOs #StandWithUkraine #КаховськаГЕС


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я