Культурна спадщина – джерело енергії для творчості та інновацій

16-18 вересня відбувся Українсько-Польський Культурний Форум  «Культурна спадщина - джерело енергії для творчості та інновацій» Форум організований в рамках  проекту «2 замки: спільна історія, ...

изображение_viber_2020-09-18_17-53-52
Культурна спадщина – джерело енергії для творчості та інновацій

16-18 вересня відбувся Українсько-Польський Культурний Форум  «Культурна спадщина – джерело енергії для творчості та інновацій» Форум організований в рамках  проекту «2 замки: спільна історія, спільне просування, стимул для зміцнення співпраці, туристичних потоків та економічного зростання” за програмою Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, що фінансується ЄС. Партнери цього проекту: Інститут Регіонального Розвитку (Україна), Фундація Pro Arte Et History (Польща), Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовкві. У зв’язку з пандемією короновірусу Форум проходить в змішаному форматі: в онлайн форматі на платформі ZOOM і в чотирьох локаціях в місті Жовква за участю невеликої кількості людей в кожній локації з дотриманням заходів безпеки.

Форум відкрив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, наголосивши на тому, що збереження, ревіталізація і промоція об’єктів історико-культурної спадщини є одним з пріоритетів обласної адміністрації. Культурна спадщина має бути стимулом для розвитку туризму і місцевого економічного розвитку в регіоні, тому важливим є включення об’єктів історичної  в національну програму збереження.

Серед експертів Форуму були відомі експерти, громадські діячі, керівники органів влади, підприємці з України і Польщі,  зокрема: Роберт Годек, директор департаменту Культури і Охорони Спадщини Уряду Маршалковського Подкарпатського воєводства,  Агата Сарна, департамент регіональної економіки Уряду Маршалковського Подкарпатського воєводства, Олена Жукова, директор Науково-методичного центру розвитку музеєзнавства і пам’яткознавства, Павло Гудімов, куратор в Ya Gallery, Магдалена Земска, директор з маркетингу Фундації «Pro Arte et Historia» Богдан Гой, керівник і засновник в Центру Архітектури, Дизайну та Урбаністики Порохова ВЕЖА, Януш Лукашевич, керівник департаменту промоції міста Перемишля, Наталія Табака, начальник управління туризму і курортів ЛОДА, -Роман Назаровець, директор Музею народної архітектури і побуту (Шевченківський гай), Олександр Софій, керівник аналітичної групи ГО «Європейський діалог», Володимир Герич, експерт ДІАЗ та інші експерти.

В рамках Форуму відбулася Літературна вітальня, де письменники Ірина Даневська,  Богдан Коломійчук і Лора Підгірна обговорили з громадською діячкою Галиною Новосад питання культурної спадщини і демократичних цінностей, яким чином спільна історія має сприяти зближенню людей, зокрема українців і поляків.

Один з воркшопів Форуму був присвячений обговоренню можливостей співпраці між бізнесом і закладами культури, підтримкою бізнесу культурних подій і об’єктів історико-культурної спадщини. В ньому взяли участь відомі підприємці і громадські діячі:  Олена Вовк, голова наглядової ради ПрАТ “Компанія Ензим”, Марк Зархін, засновник та співвласник  “Kumpel’ Group”, “Fast Food System, Ресторація Бачевських, Антон Подільчак, керуючий партнер Advice Group, голова координаційної ради Західноукраїнського офісу ЄБА, Іоланта Пришляк, заступник генерального директора Львівської національної філармонії. Інформаційну підтримку цьому заходу надала Європейська Бізнес Асоціація, і вела цю дискусію Мар’яна Луцишин, регіональний менеджер Західноукраїнського офісу ЄБА.

Під час Форуму учасники вели дискусії з наступних тем:

  • Культурна спадщина для майбутнього українсько-польського прикордоння
  • Промоція історичної спадщини: сучасні підходи та інструменти
  • Як поєднати культурну спадщину з новими технологіями та творчими індустріями?
  • Як створити креативний простір на основі культурної спадщини
  • Культурна спадщина і молодь. Як зацікавити, залучити, збагатити?
  • Культурна спадщина і ефективна взаємодія влада-громада-бізнес
  • Як зробити історико-культурну спадщину рушійною силою для регенерації міст, розвитку транскордонного співробітництва, розвитку економіки малих міст та покращення якості життя людей?

В рамках Форуму відбувся онлайн-майстер клас в кузні Жовківського замку, онлайн-екскурсія до Гетьманської зали Жовківського замку, конкурс дитячих малюнків Жовківського центру дитячої та юнацької творчості «Історія рідного міста очима дітей». ( Відео онлайн екскурсії можна переглянути ТУТ)

Родзинкою Українсько-Польського Культурного Форуму став концерт класичної музики в Костелі Святого Лаврентія від оркестру INSO Львівської Національної філармонії. 

В Форумі взяли участь 290 фахівці в сфері історичної спадщини, керівників органів влади і місцевого самоврядування в сфері культури і туризму, представників громадських організацій в сфері культури і регіонального розвитку, активістів, громадських діячів, що просувають історичні міста і історичну спадщину, керівників соціально-активного бізнесу, журналістів. Онлайн трансляцію Форуму подивилися більше 10 тис людей.

Форум проводився за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, проект «2 замки: спільна історія, спільне просування, стимул для зміцнення співпраці, туристичних потоків та економічного зростання»

Записи панелей форуму можна переглянути на ФБ сторінці Інституту Регіонального Розвитку


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади