Куріння більш ніж у 2,5 рази підвищує ризик захворюваності на туберкульоз

24-го березня у Всесвітній день боротьби з туберкульозом Наталія Нізова, директор ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», під час ...

Додано:
oksana

IMG_3088
Куріння більш ніж у 2,5 рази підвищує ризик захворюваності на туберкульоз

24-го березня у Всесвітній день боротьби з туберкульозом Наталія Нізова, директор ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа центрі наголосила, що саме куріння є одним із основних факторів ризику захворюваності на туберкульоз: «Куріння є фактором, який суттєво знижує захисні функції легенів як конкретного органу, який у першу чергу уражається мікобактерією туберкульозу, так і в цілому впливає на імунітет, безумовно».

Щороку в Україні реєструється близько 30 000[1] нових випадків захворювання на туберкульоз. Кожен шостий хворий помирає, хоча сьогодні це захворювання цілком виліковне.

В Українському центрі контролю над тютюном вважають, що у боротьбі з туберкульозом держава повинна звертати значну увагу саме на профілактику виникнення цього захворювання. Зокрема на законодавчому рівні посилювати сферу контролю над тютюном задля зменшення поширеності куріння. Адже за даними ВООЗ[2], куріння підвищує ризик захворюваності на туберкульоз більш ніж у 2,5 рази, більш ніж 20% глобальної захворюваності на туберкульоз може бути викликана курінням.

Зокрема ВООЗ рекомендує2 в рамках політики з боротьби проти тютюну та туберкульозу:

  • здійснювати боротьбу проти тютюну всюди, але особливо там, де люди наражаються на ризик інфікування туберкульозом;
  • координувати національні програми з боротьби проти туберкульозу та тютюну;
  • реєструвати споживання тютюну серед пацієнтів з туберкульозом та пропонувати їм консультування та лікування;
  • сприяти розвитку та реалізації політики звільнення від тютюнового диму і забезпечувати її проведення особливо в місцях надання послуг пацієнтів з туберкульозом;
  • здійснювати заходи з допомоги у припиненні куріння.

Також учасники прес-брифінгу, зокрема й міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі зазначили, що громадяни повинні в першу чергу самі відповідати за збереження власного здоров’я шляхом ведення здорового способу життя та здійснення регулярних медичних обстежень.

Проблема куріння та туберкульозу поєднана у соціальному ролику[3] із серії «Жертви тютюнової індустрії. Свідчення», який підготувала ГО «Життя» у співпраці з Всесвітньою фундацією здоров’я легень. У цьому відео Денис, хворий на туберкульоз, який курив із першого класу, розповідає, до який згубних наслідків для його здоров’я призвело куріння. Денис взяв участь у зйомках, щоб уберегти саме молодь від куріння шляхом інформування їх.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі