Курс про психологічну стійкість для ГО
На освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!» з’явився безкоштовний навчальний курс від Фонду Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу – про те, як підтримати власну психологічну ...
Додано:
Olga Milianovych
На освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!» з’явився безкоштовний навчальний курс від Фонду Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу – про те, як підтримати власну психологічну стійкість та команду організації під час війни.
Курс складається з дев’яти відеолекцій. У них – про стрес та практики його подолання, як працювати попри складні обставини, як підтримати психологічну стійкість команди через планування та ритуали. Слухачі довідаються, що таке інтенсивний відпочинок, чому він нам життєво необхідний – та багато іншого.
Курс є безкоштовним та уже доступний для всіх охочих за посиланням.
«Українці стикаються з надзвичайними викликами. Ми раді підтримати створення онлайн-курсу, який допоможе залишатися стійкими та боротися з вигоранням у складних умовах. І хоча він передовсім створений для представниць і представників громадського сектору, та буде корисним усім, хто прагне навчитися працювати зі стресовими станами», – прокоментувала Сінзіана Пояна, керівниця програми з питань підтримки громадянського суспільства у Представництві Європейського Союзу в Україні.
Ведучою курсу є Лера Польська, арттерапевтка, тренерка та консультантка з психологічної підтримки для організацій та спільнот. Одна із серій курсу – інтерв’ю з Марією Артеменко, засновниця БФ «Клуб Добродіїв» та Віктором Ляхом, президентом Фонду Східна Європа. Вони розповідають зокрема про управління громадськими організаціями в умовах воєнного стану.
«Наша організація була вимушена адаптовуватися та переформатувати свою роботу в умовах воєнного стану. Тож ми розуміємо проблеми, з якими стикаються тисячі неурядових організацій України та їхні команди. Підтримка громадського сектору – наш стратегічний пріоритет; тож вірю, що цей курс допоможе ГО залишатися стійкими, боротися з вигоранням, підтримувати команду, продовжувати працювати та розвиватися», – зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.
Довідкова інформація:
Програму «Стійкість» упроваджує Фонд Східна Європа в межах консорціуму громадських організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу. Програма триває від червня 2022 по травень 2023 року.
———————————
Європейський Союз підтримує Україну під час неспровокованого і невиправданого повномасштабного російського вторгнення. Станом на сьогодні на підтримку оборони України через Європейський фонд миру було виділено 2 мільярди євро. Підтримка надається шляхом перепрофілювання поточних проєктів загальною сумою близько 140 мільйонів євро. Нещодавно було виділено понад 130 мільйонів євро як бюджетну підтримку. Цю нагальну допомогу буде розширено через залучення додаткових 330 мільйонів євро.
Понад 30 000 тонн матеріальної допомоги було надано всіма державами-членами ЄС та іншими партнерами через Механізм цивільного захисту Європейського Союзу. 9,1 мільярдів євро було зібрано на міжнародному заході “Stand Up for Ukraine” на гуманітарну допомогу, підтримку біженців, внутрішньо переміщених осіб та відновлення. Ще 6,1 мільярда євро було зібрано на Міжнародній донорській конференції 5 травня у Варшаві.
ЄС також надає Україні надзвичайну Макрофінансову допомогу розміром 1,2 мільярда євро.