Лайфхаки: як записати відео-резюме
Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості підготували лайф-хаки про те, як записати відео-резюме.Відео-резюме – це невеликий за часом, знятий на камеру ролик. В ньому людина, яка шукає ...
Додано:
Angelina Khomenko
Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості підготували лайф-хаки про те, як записати відео-резюме.
Відео-резюме – це невеликий за часом, знятий на камеру ролик. В ньому людина, яка шукає роботу, презентує себе. Це реклама, де особливий акцент зроблено на професійні навички та досягнення.
Лайфхак 1. Підготуйте коротке резюме на папері чи на зручному гаджеті. Ви можете використати вже готовий варіант, підготовлений для друку, та скоротити його.
Лайфхак 2: Уникайте довгих речень та деталей. Відеорезюме не дає можливості розказати про весь професійний досвід. Але ви можете супроводжувати ваше відео-резюме стандартним.
Лайфхак 3: Вивчати підготовлений текст не обов’язково. Він потрібен скоріше, як шпаргалка, щоб нічого не забути. Дехто може обійтися і без цього.
Лайфхак 4: Підготуйтеся до запису на камеру. Зробіть зачіску, за потреби – стриманий макіяж. Одяг має бути іншого кольору, ніж фон зйомки – щоб не зливалися.
Лайфхак 5: Оберіть місце зйомки. Ми радимо звернутися до Смілянського міськрайонного центру зайнятості та проводити запис у нас. Ми маємо необхіну техніку та відеозону. Але, якщо ви вирішили все-таки зробити відеорезюме самостійно, то килим бабусі або гола стіна на тлі – не варіант. Акуратне робоче місце вдома або мальовничий парк – підійдуть.
Лайфхак 6: Користуйтеся штативом або знайдіть інший спосіб зафіксувати камеру. Картинка буде чіткою, а відео-резюме – якісним.
Лайфхак 7: Оберіть стиль ролику відповідно до бажаної посади. Якщо у вас творча професія (журналіст, дизайнер тощо) варто продемонструвати креатив, зробити відеорезюме яскравим і незабутнім. Якщо ви бухгалтер, покажіть себе як серйозну, дбайливу та уважну до дрібниць людину. Якщо бажаєте працювати менеджером, торговим представником або офісним співробітником – продемонструйте доброзичливість, комунікабельність, грамотність та виразність мовлення.
Лайфхак 8: Перед тим як почнеться запис на камеру, пригадайте, що це ви обираєте роботодавця. Посміхніться і розслабтеся. Завжди можна перезняти і видалити те, що не сподобалося. Якщо вам ніяк не вдається побороти хвилювання, нехай той, хто знімає, допоможе питаннями: «Друже, представся», «Тепер розкажи яку посаду ти хочеш?», «Де ти раніше працював?», «Що ти умієш робити?», «Твої контакти».
Лайфхак 9: Якщо звук вийшов не якісний, то переписувати потрібно все спочатку на відео. Можна додатково використовувати мікрофон. Ні в якому разі не записуйте звукову доріжку окремо – може вийти так, що рухи губами не відповідатимуть словам. А ще є відео-резюме, де шукачі роботи взагалі не говорять. Ви можете їх знайти в мережі.
Лайфхак 10: Якщо не хочете щоб ваше відео стало надбанням громадськості, надсилайте відео резюме тільки в особистих листах роботодавцям. Також можна розмістити його на робочих сайтах, багато з яких сьогодні мають функцію додавання відео-файлів.
Фахівці Смілянського міськрайонного центру зайнятості бажають Вам успіхів у написанні відео-резюме та знайти омріяну роботу. Успіхів Вам!