Лідери підбили підсумки реалізації проєкту «Переосмислення української ідентичності»
16 грудня відбулася заключна зустріч, на якій організатори та учасники підвели підсумки реалізації проєкту Аспен Інституту Київ «Переосмислення української ідентичності». Спікерами стали виконавча ...
Додано:
aspen.institute.kyiv
16 грудня відбулася заключна зустріч, на якій організатори та учасники підвели підсумки реалізації проєкту Аспен Інституту Київ «Переосмислення української ідентичності». Спікерами стали виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, а також народні депутати України: Дмитро Наталуха («Слуга Народу»), Юрій Павленко («Опозиційна платформа — за життя»), Вікторія Сюмар («Європейська Солідарність») та Ярослав Юрчишин («Голос»).
Впродовж 10 семінарів проєкту Аспен Інститут Київ збирав лідерів з різними поглядами задля пошуку шляхів подолання роз’єднуючих дискурсів в українському суспільстві та зміцнення фундаменту інклюзивної політичної нації. Протягом року участь у них взяли 207 лідерів з різних сфер, зокрема, 95 народних депутатів, 3 міністри та 7 міських голів.
Учасники діалогових сесій проєкту мали подекуди відмінні позиції стосовно тем, які обговорювалися. І саме у форматі неупередженого діалогу лідери отримали простір, що дозволив їм почути та зрозуміти одне одного. Це уможливило ширше уявлення про сучасне та майбутнє української ідентичності.
За модерації Андрія Кулакова та Антона Дробовича, спікери заключної події поділились своїми думками про участь у проєкті, сучасну українську ідентичність та перспективи щодо її подальшої еволюції. Не дивлячись на відмінність політичних позицій, всі представники парламенту підкреслили важливість діалогу для розвитку українського суспільства. Наприкінці учасники взяли участь в інтерактивному опитуванні щодо основних рис української ідентичності.
— Над темою національної ідентичності Інститут працював протягом останніх трьох років. Адже у багатьох українських лідерів після Революції гідності виникла реальна потреба у відповіді на просте питання: що це означає — бути сучасним українцем? Впродовж проєкту ми залучали різних стейкголдерів, щоб обговорити це надважливе питання. Ми прагнули створити саме платформу для діалогу, адже у динамічному та змінному світі, де змінюємося і ми самі, процес пошуку рішень є не менш важливим, ніж знайти конкретну відповідь тут і зараз, — зазначила Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ.