Львів’яни вимагають від мерії вирішувати сміттєве питання, радячись з громадою

Активісти ГО «Розвиток громади» пояснили кореспонденту Громадського простору, які причини змусили їх закликати небайдужих львів’ян, насамперед мешканців мікрорайону Рясне-2, підтримати недопущення ...

лмр1
Львів’яни вимагають від мерії вирішувати сміттєве питання, радячись з громадою

Активісти ГО «Розвиток громади» пояснили кореспонденту Громадського простору, які причини змусили їх закликати небайдужих львів’ян, насамперед мешканців мікрорайону Рясне-2, підтримати недопущення будівництва сміттєсортувального комплексу поблизу їх житла. В результаті протестувальники заблокували трибуну підчас сесійного засідання Львівської міськради, після чого сесію, де, якраз розглядалось питання про закладання коштів у міський бюджет для виплати заробітної плати двірникам, медикам, освітянам та працівникам «Львівелектротрансу», довелось припинити.

Як запевняють активісти, ще в листопаді 2016 року до представників ГО «Розвиток Громади» звернулися мешканці Рясного-2. Мова йшла про територію колишніх промислових баз заводу Львівхімсільмаш, які знаходяться на незначній відстані (500-1000м) від львівських мікрорайонів Рясне-1, Рясне-2, Білогорща, Левандівка та неподалік від земельних ділянок, виділених львівською місцевою радою  для учасників АТО. В процесі вивчення цього питання, з’ясувалось, що на сесію Львівської міськради заплановано винесення питання «Про надання ЛКП «Транспортна фірма “Львівспецкомунтранс» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення 10 га землі на вул. Т. Шевченка, 327-г». Адже після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі до зазначеного комунального підприємства приєднали ЛКП «Збиранка», що нині займається вивозом, сортуванням і пресуванням сміття у м. Львові.

Через протести мешканців і вимогу депутатів та представників ГО «Розвиток громади» було отримане офіційне роз’яснення від директора ЛКП “Транспортна фірма “Львівспецкомунтранс» щодо планів підприємства, у Львівській міській раді це питання двічі знімали з голосування. Окрім того, ще 29 листопада міський голова Львова Андрій Садовий авторитетно заявив, що Львівська міська рада не буде виділяти землю під жодні сортувальні лінії чи полігони, а ділянку в Рясне-2, мовляв, просив виділити ЛКП «Львівспецкомунтранс» для виробничих потреб, а не для сортування сміття. Між тим мешканці Рясне-2 проінформували представників ГО про те, що на території згаданого підприємства монтують технічну лінію. При виїзді на місце  вони з’ясували, що на території підприємства дійсно монтують обладнання, а на земельній ділянці позаду підприємства вирубано дерева та вирито котлован.

20 грудня, завдяки ініціативі представників ГО «Розвиток Громади» відбулось виїзне засідання депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища ЛМР на якому Тарас Стефанишин - директор «Львівспецкомунтрансу» визнав, що будівництво сміттєсортувальної лінії триває і що жодних необхідних документів для ведення будівництва у нього не має. Відтак, через кричущі факти порушення законодавства та бездіяльність чиновників мерії депутати профільної комісії вирішили підготувати ухвалу, яка б забороняла будівництво сміттєсортувальних, пакувальних і переробних комплексів на території Львівхімсільмашу. Отож представники «Розвитку громади» звернулися до мешканців з проханням прийти 22 грудня на сесію ЛМР та підтримати ухвалу. Однак, мешканці, маючи гіркий досвід попередніх беззаконних дій міської влади, самоорганізувались і двічі вдались до перекриття дороги у Рясному.

Станом на 22 грудня представники ГО «Розвиток громади» спільно з  частиною депутатів  міської ради напрацювали проект ухвали та  забезпечили включення даного питання до проекту порядку денного. Питання активно підтримали депутати Громадського руху «Народний контроль» та фракції «Свободи», які виступили з відповідними заявами. Однак, міський голова за підтримки фракції «Самопоміч» відмовився ставити питання на голосування, назвавши текст проекту ухвали незаконним,  і зазначив, що документ потребує додаткового узгодження та обговорення з керівниками фракцій. Півторагодинна перерва результатів не дала, депутати не дійшли згоди і не змогли продовжити засідання. Відтак, було вирішено створити робочу групу на чолі з міським головою, за участі директора департаменту житлового господарства та інфраструктури, директора ЛКП «Львівспецкомунтранс», представників мешканців мікрорайону та громадських організацій, які їх підтримують.

Громадська організація «Розвиток громади» наголошує, що підтримує цивілізовані та  законні методи відстоювання своїх прав мешканцями Львова та ініціює 24 грудня загальні збори мешканців Рясне-1, Рясне-2 та підтримку даного питання на черговому засіданні сесії ЛМР, яке попередньо має відбутися 27 грудня. Водночас, протестувальники, які були присутні на сесії ЛМР, попередили в разі  не виконання їх про можливість подальшого перекриття автодороги до їхнього району.

Ігор Галущак
Львів


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади