Лише 26,4% жінок, які зазнали сексуального насильства, повідомили про це відповідні служби
Про це свідчать результати дослідження факторів, асоційованих із випадками сексуального насильства, на територіях сходу України, що охоплені збройним конфліктом.Нещодавно у науковому журналі BMC ...
Додано:
healthrightorgua
Про це свідчать результати дослідження факторів, асоційованих із випадками сексуального насильства, на територіях сходу України, що охоплені збройним конфліктом.
Нещодавно у науковому журналі BMC Public Health опублікували дослідження, яке проводили науковці Школи глобальної охорони громадського здоров’я Нью-Йоркського університету, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», міжнародної організації HealthRight International (Право на здоров’я) та її представництва в Україні.
Фахівці проаналізували дані щодо постраждалих від гендерно зумовленого насильства, які отримали в результаті роботи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, в рамках проєкту, який виконувала МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення та Посольства Великої Британії в Україні.
Результати дослідження свідчать:
- Загалом, 2,6% постраждалих від гендерно зумовленого насильства (n = 220) заявили про те, що зазнали сексуального насильства: 12,7% стали жертвами зґвалтування та 87,3% інших форм сексуального насильства.
- Ймовірність пережити сексуальне насильство є вищою серед вимушених переселенок, ніж серед місцевих мешканок – 3,1% проти 2,1%.
- Диспропорційна кількість студенток – 10,5% – та безробітних жінок – 9,6% – зазнали сексуального насильства.
- 61,4% випадків сексуального насильства не були проявами домашнього насильства – тобто скоєні чоловіками, які не перебували в інтимних стосунках і не були знайомі з потерпілими.
- 99,1% кривдників були чоловіками, які діяли одноосібно (90,5%). Понад половину випадків сексуального насильства скоїли чоловіки віком 26-40 років.
- Лише 26,4% жінок, які зазнали сексуального насильства, повідомили про це перед зверненням до мобільних бригад. 50,0% потерпілих, які повідомили про випадки насильства, звернулися до поліції.
Це дослідження є одним з перших аналізів факторів, асоційованих із сексуальним насильством щодо жінок, які перебувають у зоні збройного конфлікту на сході Україні. Попри нещодавнє введення кримінальної відповідальності за вчинення домашнього насильства в Україні, необхідно вжити додаткових і невідкладних заходів щодо запобігання насильству над жінками у регіонах, що постраждали від конфлікту.
На думку авторів дослідження, чотири стратегії запобігання гендерно зумовленого насильства можуть бути втілені та масштабовані в умовах цього конфлікту:
- посилення юридичних наслідків для тих, хто вчиняє сексуальне насильство, зокрема у випадках зґвалтування в шлюбі;
- посилення залучення громади;
- підвищення обізнаності щодо ресурсів та послуг, які доступні потерпілим від сексуального насильства;
- збільшення доступності анонімних та конфіденційних послуг для забезпечення належного захисту постраждалих.
Деякі з цих механізмів могли б бути ефективними в Україні, зокрема щодо надання послуг, спеціально розроблених для жінок зі статусом ВПО, та з урахуванням вразливих точок, виявлених під час цього дослідження.
З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.