М. Азаров не прийшов на зустріч до громадськості
Сьогодні представники коаліції громадських організацій, що провели моніторинг ефективності державної антикорупційної програми, не потрапили на прийом до прем'єр-міністра. Як запевняють активісти, ...
Додано:
Громадський Простір
Сьогодні представники коаліції громадських організацій, що провели моніторинг ефективності державної антикорупційної програми, не потрапили на прийом до прем’єр-міністра.
Як запевняють активісти, на прийом вони були записані ще в березні. Прийшовши в призначений час, їм пояснили, що прем’єр-міністр зараз не в Києві і прийом відбутися не може. Працівники приймальні запропонували записатися на прийом ще раз.
– Нас запросили сьогодні прийти і поговорити про недоліки антикорупційної держпрограми. Ми прийшли, але не було ані прем’єр-міністра, ані нікого з його секретаріату” – говорить одна з активістів, Ольга Тимченко, керівник інформаційної служби Transparancy International Україна. – “Ми спостерігали людей, які приїхали з багатьох міст, дві жінки з Севастополя, жінка з батьком-інвалідом… Їм також відмовили, сказали “пишіть письмове звернення”.
В травні Міністерство Юстиції має оприлюднити звіт щодо змін в антикорупційній держпрограмі. Громадські активісти сподіваються, що їх таки почують і внесуть в цю програму певні зміни.
– “Ми вимагаємо того, щоб відбулося суттєве оновлення державної антикорупційної програми; змінилися її пріоритети, завдання, індикатори. Крім того, ми вимагаємо, щоб було створено робочу групу за участі Мінюсту, Кабінету міністрів, а також представників коаліції громадських організацій, які спільно опрацюють всі ці зауваження і рекомендації і вийдуть з пакетом змін до державної антикорупційної програми. І третє – щоб М. Азаров взяв під особистий контроль цей процес – оновлення антикорупційної держпрограми” – зазначив Богдан Якимюк, голова Правління Антикорупційної Ради України.
Повні результати моніторингового звіту доступні за посиланням.
Довідково:
Громадський моніторинг виконання Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки здійснюється силами Transparency International Україна (Творче об’єднання «ТОРО») в партнерстві з Антикорупційною радою України, Українським інститутом публічної політики, Фундацією «Відкрите суспільство», Центром політико-правових реформ, ГО «Філософія серця» та Інформаційно-правовим центром «Наше право». Громадський моніторинг фінансово підтримується програмою MATRA (Посольство Королівства Нідерландів) та Міжнародним Фондом «Відродження».