Майстер-класи, які рятують життя

Ніна Іванівна, волонтерка Червоного Хреста, розповідає про те, як надані вчасно правильні дії врятували життя людині.Вдень 3 листопада до намету Червоного Хреста на контрольно-пропускному пункті в ...

Додано:
urcs

станица_
Майстер-класи, які рятують життя

Ніна Іванівна, волонтерка Червоного Хреста, розповідає про те, як надані вчасно правильні дії врятували життя людині.

Вдень 3 листопада до намету Червоного Хреста на контрольно-пропускному пункті в смт Станиця Луганська підбіг прикордонник з криками: «Допоможіть, там жінці погано». Чергувавші  в наметі волонтери Червоного Хреста Ніна Іванівна Кіцун та Олександр Іванович Мироненко разом з фельдшером ДСНС Віталієм Анатолійовичем Клименко відразу ж кинулися на допомогу.

До того моменту жінка (на вигляд 65-70 років) була вже без дихання, тому всі троє одразу почали робити серцево-легеневу реанімацію і штучну вентиляцію легенів. Незабаром на допомогу прибули троє співробітників ОБСЄ з дефібрилятором.

«Качали[1] довго, качати важко, бо треба продавлювати грудину на третину тіла, ми постійно змінювалися, але не зупинялися», – продовжує свою розповідь Ніна Іванівна.

Вони всі змогли видихнути тільки тоді, коли переключили дефібрилятор на «швидку допомогу» і передали жінку на ношах фахівцям. З Станиці Луганській жінку перевезли в реанімацію в лікарню Сєвєродонецька. 4 листопада надійшли відомості, що вона прийшла в себе, а вранці 9 листопада лікарі повідомили, що жінка в тяжкому, але стабільному стані.

«Ця жінка, вона була на грані смерті. Було багато радості, коли у неї з’явилося дихання», — додає Ніна Іванівна. Для неї це не перший такий випадок. Кілька років тому вона вже зіткнулася з тим, що таке серцево-легенева реанімація, штучне дихання і порятунок людини. Тому до кінця розмови її слова стають зважені та спокійні: «Вона була на грані смерті, і коли у неї з’явилося дихання, це була велика радість. Сьогодні я дізналася, що вона прийшла в себе. Це неймовірні емоції радості. Тут немає ніякого подвигу, тільки велика радість ».

Напередодні цього випадку за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста пройшла друга частина 12-ти годинного тренінгу (на фото) з навчання навичкам першої допомоги волонтерів, які працюють на пункті обігріву Червоного Хреста в Станиці Луганській, — 11 осіб отримали необхідні знання.

Майстер-класи, тренінги та курси першої допомоги проходять в кожній обласній організації Товариства Червоного Хреста України. А зайвої реклами вони не потребують. Просто приходите та опановуйте знання, які точно так, як і героям цієї історії, можуть колись стати в нагоді та врятувати чиєсь життя.

Галина Саган, регіональний фахівець з інформаційної діяльності Товариства

[1] «Качати» в цьому випадку — робити серцево-легеневу реанімацію.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я