Медичні права учасників АТО у м. Черкаси
Черкаським правозахисним центром проведено прес-конференцію на тему доступність медичних послуг для учасників АТО та членів їхніх сімей. Як зазначили організатори пресконференції-Доступність ...
Додано:
Тарас Щербатюк
Черкаським правозахисним центром проведено прес-конференцію на тему доступність медичних послуг для учасників АТО та членів їхніх сімей.
Як зазначили організатори пресконференції-Доступність медичних послуг учасникам АТО у м. Черкаси є досить актуальною темою, оскільки до громадської приймальні організації дуже часто звертаються учасники АТО з питаннями реалізації медичних прав: а це:
- відсутності інформації про медичні права на відкритих інформаційних ресурсах міста;
- неможливості використання свого права на медичну допомогу, отримання безкоштовних ліків;
- відсутності путівок на санаторно-курортне лікування.
Зважаючи на ситуацію, Черкаським правозахисним центром проведено дослідження на тему доступності медичних послуг для учасників АТО та членів їхніх сімей у Черкасах.
За результатами проведеного дослідження, організацією розпочато кампанію за можливість реалізації учасниками АТО прав на отримання медичної допомоги.
На прес-конференції організація поділилася результатами проведеної кампанії та роботи, яка була проведена:
- кардинальна зміна інформаційної політики органів влади щодо медичних прав учасників АТО; (розміщення інформації в органах влади та їх структурних підрозділах механізмів дотримання прав учасників АТО).
- розробка інформаційні матеріали про медичні права учасників АТО (довідники, дорожні карти);
- створення та розповсюдження серед ветеранів АТО мотивуючого відео про необхідність реалізації своїх медичних прав задля добробуту родини;
- проведення вебінару на тему «Медичні права учасників АТО».
Представники органів влади, які були присутні на прес-конференції погодилися про необхідність проведення більш ефективної інформаційної роботи з учасниками АТО та приділення більшої уваги даній категорії під проходження ними лікування.
Загалом робота яка була проведена в рамках кампанії значно зрушила питання доступності медичних прав для учасників АТО. Надалі організацією у партнерстві з органами влади міста проводитиметься контроль за якістю надання медичних прав учасників АТО та проводитиметься робота з підвищення ефективності надання медичних послуг учасникам АТО.
Реалізація міні-проекту «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин» здійснюється ГО «Черкаський правозахисний центр» у партнерстві з ГО «МАRT», ГО «Закарпатська громада» в рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні». Реалізатором виступає громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).
Погляди розробників та виконавців міні-проекту не обов’язково збігаються з офіційною позицією громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові» та Національного фонду на підтримку демократії (NED).