Мейд ін Дойчланд або три “кити” фіскальної децентралізації Німеччини

У Запорізькому медіа-центрі відбулася зустріч представників влади, громадськості та ЗМІ з Георгом Мільбрадтом, екс-прем’єр-міністром Федеральної землі Саксонія,  професором технічного університету ...

Додано:
Euroyouthua

Кити-1024x683
Мейд ін Дойчланд або три “кити” фіскальної децентралізації Німеччини

У Запорізькому медіа-центрі відбулася зустріч представників влади, громадськості та ЗМІ з Георгом Мільбрадтом, екс-прем’єр-міністром Федеральної землі Саксонія,  професором технічного університету Дрездену.

Метою візиту пана Мільбрадта до Запоріжжя було ознайомитися з ходом реалізації реформи децентралізації та поділитися досвідом реформування цього напрямку у Німеччині.

За словами Маргарити Трипольської, модератора заходу, заступника директора Агенції регіонального розвитку Запорізької області, саме фінансова децентралізація є тим стимулом, що рухає реформи вперед:

– Дохідна частина об’єднаних територіальних громад, у першому півріччі 2016 року, зросла майже в чотири рази, окрім цього всі вони отримують субвенцію на розвиток інфраструктурних проектів.

Георг Мільбрадт назвав три “кити” на яких тримається децентралізація у Німеччині. Так, за словами пана професора це принцип субсидіарності, який полягає тому, що основна компетенція людей є внизу і лише за потреби відповідальність передається на верх. Другий принцип полягає у тому, щоб повноваження передавати разом із грошима. Третій — трансфери, для того щоб допомагати бідним громадам.

– Комунальна політика є менш ідеологічною і більш конкретною. Не має “правого” чи “лівого” водовідведення, є або добре або погане, – говорить пан Мільбрадт.

Артур Бойко, начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації відзначив, що створені громади є активними у плані реалізації своїх проектів. Так за словами держслужбовця, запорізькі громади подали 78 проектних заявок, для фінансування з державного бюджету на суму 46 мільйонів гривень, з них 72 заявки вже опрацьовано та затверджено.

Але, окрім позитиву, експерти звертають увагу й на труднощі. Найбільшу загрозу реформі децентралізації становить навіть не можлива неузгодженість законодавства, бо всі бюрократичні нюанси при бажанні вирішуються, а певне зневір’я, безініціативність окремих людей або громад, коли навіть збільшення фінансів на проекти для них не є стимулом до активної дії. Тому потрібно залишити ілюзії, що хтось вирішить ваші проблеми за вас, а взяти на озброєння гасло українських десантників: “Ніхто крім нас!”.

Запорізький медіа центр


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі

Чотири роки партнерства: історія співпраці громадської організації «Нова Дружківка» та Дружківської пожежно-рятувальної частини

39 ветеранів/ок завершили навчання на сертифікатній програмі “Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення"

Громадська участь у місцевій політиці: які зміни до статутів громад мають внести сільські та селищні ради Харківщини

«Ми змогли відірвати дітей від гаджетів». Як у Вишнівській громаді реалізували шкільний бюджет

Як «Попередити корупцію просто» — пояснюємо в експлейнерах на Суспільному