Мелітополь приєднався до «Бюджету міських ініціатив»

Платформа реалізацій ідей з поліпшення твого міста «Бюджет міських ініціатив» продовжує приєднувати нові міста. Наразі до ініціативи долучився й Мелітополь. 31 серпня 2016 року в Мелітополі відбувся ...

бюджет
Мелітополь приєднався до «Бюджету міських ініціатив»

Платформа реалізацій ідей з поліпшення твого міста «Бюджет міських ініціатив» продовжує приєднувати нові міста. Наразі до ініціативи долучився й Мелітополь. 31 серпня 2016 року в Мелітополі відбувся Круглий стіл «Громадський проект м. Мелітополь», участь у якому взяли представники органів місцевого самоврядування, активісти та мешканці міста, громадські організацій та ЗМІ.

20160831_111008Проведення круглого столу відбулося з метою залучення до участі у бюджетному процесі громадян міста та надання рекомендацій щодо бюджетного процесу (бюджету участі) у місті Мелітополь.

Нагадаємо, що бюджет участі – це механізм, який дає громадянам можливість брати участь у розподілі частини бюджетних коштів міста шляхом подання власних проектів для відбору за допомогою процедури відкритого голосування.

Круглий стіл викливав великий інтерес громадськості Мелітополя. Вітальне слово учасникам заходу надали Рудакова Ірина Володимирівна (перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради) та Маслов Михайло Борисович (голова Постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку міста). Вони підкреслили важливість участі у проекті міста та висловили сподівання, що мешканцям Мелітополя дана ініціатива також стане у нагоді.

Віталій Филенко (голова ГО «НОВА Енергія») ознайомив присутніх з проектом «ЗМФІ-II впровадження» та його компонентом «Посилення практики участі громадян у бюджетному процесі на місцевому рівні в Україні» зазначивши: «Сьогодні кожен мешканець Мелітополя має можливість взяти участь у покращенні інфраструктури міста шляхом висловлення своїх ідей та подання заявок для участі у конкурсному відборі».

20160831_111011Наталія Вінниченко розповідала про етапи реалізації громадського бюджету та кращі практики щодо втілення реальних проектів у життя, які вже впроваджені у деяких містах України. Наприклад, громадські проекти прекрасно реалізовані у м. Суми, сумчани із задоволення розповідають про свій досвід у використанні бюджету участі.

Про електронну web-систему «Громадський проект» та особливості роботи з нею доповідав Омелічкін Сергій (керівник проекту від ГО «НОВА Енергія»). «Електронна система для реєстрації заявок, голосування та моніторингу за ними найближчим часом буде установлена та адаптована до положення «Бюджету участі» міста Мелітополь», – підкреслив Сергій Омелічкін.

20160831_120706Тимофєєв Павло Анатолійович (начальник управління з внутрішньої політики, взаємодії з правоохоронними органами та з питань запобігання, виявлення корупції і зв’язку з громадськістю) розповідав про стан та перспективи впровадження бюджету участі в Мелітополі. «Ми сподіваємось, що «Бюджет міських ініціатив» допоможе налагодженню конструктивного діалогу з громадськістю міста задля покращення життя його мешканців», – зазначив він. Також Павло Анатолійович презентував терміни початку подачі заявок на конкурс громадського проекту. А саме прийом заявок розпочнеться на день міста Мелітополя 25 вересня. Отже усі бажаючі ще мають час для створення власних проектів з покращення та благоустрою міста.

Для розповсюдження інформації за темою, залучення активістів та мешканців міста до участі в ініціативі, обговорення ідей проектів, спілкування та надання консультацій можна приєднатися до відкритої (публічної) групи на сторінках фейсбука «Громадський проект м. Мелітополь» 

Захід реалізовано  ГО «НОВА Енергія» у рамках реалізації субгранту USAID проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у наданні допомоги щодо запровадження бюджету участі на місцевому рівні в Україні. Проект «ЗМФІ-ІІ» реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД).


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах

Вакансії тижня. Що є нового для громадських активістів та активісток?

Виклики у деокупованих громадах Півдня: від правових потреб до системних рішень

Підтримка громад України: на Дніпропетровщині стартує проєкт Parasol від RCERBS та CEE Bankwatch Network