Менеджер європейських проектів стає топ-професією в Україні

Ви пам’ятаєте ті часи, коли Польща була нічим не кращою за Україну? Двадцять років тому ми починали приблизно з рівних стартових можливостей і мали подібні проблеми. Але в якийсь момент поляки пішли ...

Додано:
ceasc

the-art-of-project-management-a-zen-approach-13-638
Менеджер європейських проектів стає топ-професією в Україні

Ви пам’ятаєте ті часи, коли Польща була нічим не кращою за Україну? Двадцять років тому ми починали приблизно з рівних стартових можливостей і мали подібні проблеми. Але в якийсь момент поляки пішли одним шляхом, а ми – іншим. Результати цього вибору очевидні. Що ж вдалося зробити Польщі з того, що упустили ми?

 

Регіональний розвиток, проектний підхід, безповоротні дотації Єврокомісії

Наприкінці дев’яностих – початку двотисячних Польща пережила бум трудової і освітньої міграції, подібний до сьогоднішнього українського. Але полякам поталанило: вони одразу потрапили до старих країн ЄС. Де на власні очі змогли оцінити результати, яких можна досягнути, вирішуючи проблеми на місцях у логіці проектного підходу за європейські гроші.

Саме цю модель поклали в основу своєї діяльності польські фахівці, які вирішили повернутися додому і докласти усіх зусиль заради відродження країни після десятиліть радянського мороку. Не чекаючи, поки в Польщі складеться сприятлива політична ситуація, експерти почали писати проекти для реалізації на місцях ідей, які б запустили потужні процеси регіонального розвитку. До речі, політики долучилися згодом, чи не в останню чергу.

За якийсь час в усіх регіонах країни були створені сотні проектних офісів, інкубаторів підприємництва, агенцій регіонального розвитку. Фахівці цих інституцій були готові допомогти кожному, хто має ідею проекту із тим, щоб залучити в регіон гранти чи інвестиції або покращити загальну комфортність проживання і діяльності у тій чи іншій місцевості. Впродовж кількох років процес трансформацій став незворотнім. Поки українці ламали списи в політичних баталіях, поляки терпляче і з любов’ю «вирощували» свою країну знизу, через реалізацію тисяч проектів і покращення умов для кожного.

 

В українських реаліях

Якби Україна пішла подібним шляхом ще десять – п’ятнадцять років тому, ми зараз мали б зовсім іншу ситуацію: розвинений середній клас, сучасну інфраструктуру, потужну економіку. Натомість, нам доведеться робити ці кроки в набагато гірших умовах. Фундація CEASC, яка спеціалізується на освітніх проектах у сфері євроінтеграції, впродовж останніх років проводить навчання у сфері написання проектів для отримання європейських дотацій для різних цільових аудиторій: бізнесу, освіти, НДО, місцевого самоврядування. Навчання, до якого в якості викладачів залучені провідні польські експерти,  спрямоване на швидку і якісну підготовку достатньої кількості фахівців з проектного консалтингу.

 

Серед навчальних продуктів фундації:

  • тренінги, які дозволяють отримати методологію роботи з європейськими фондами і програмами
  • післядипломна освіта, мета якої – підготовка фахівців у сфері консалтингу з написання проектів і керівників проектних офісів для організацій
  • виїзні модулі і стажування, які дозволяють ознайомитися із прогресивним європейським досвідом в сфері проектної діяльності, регіонального розвитку, створення інституцій оточення бізнесу.

Завдяки напруженій роботі колективу фундації вдалося зробити великий крок в напрямку реалізації генеральної мети: створення в Україні потужного експертного середовища, яке здатне запустити процеси трансформації «знизу».  

 

Декілька слів про перспективи

Вже сьогодні зрозуміло, що запит на консалтинг у сфері написання проектів для отримання європейського дофінансування величезний. Професія менеджера європейських проектів стає все більш затребуваною в країні. Фундація CEASC щодня отримує десятки запитань стосовно того, як написати проект, які програми доступні, які умови отримання фінансування. Замовлення на комплексний супровід передаються тим випускникам освітніх проектів фундації, які вже мають досвід у консалтингу та написанні проектів, успішно підтримані проектні заявки. Щоправда, кількість замовлень поки що набагато перевищує кількість експертів.

Звісно, у цій сфері існують певні труднощі, адже більшість українців дуже приблизно уявляють собі принципи взаємодії як з європейськими донорськими структурами, так і з експертами з консалтингу. Тому у 2018 році за ініціативи фундації CEASC планується створення Асоціації проектних менеджерів. До структури увійдуть випускники фундації, які прийняли рішення займатися консалтинговим супроводом професійно. Асоціація візьме на себе функції інформування суспільства про можливості використання міжнародних донорських коштів, формування позитивного ставлення до ідеї залучення грантових ресурсів, роботу з потенційними замовниками послуг і рекомендацію їм відповідних експертів, захист інтересів проектних менеджерів від недобросовісних клієнтів. До Асоціації зможуть долучитися не лише випускники фундації, проте, за умови підтвердження власного рівня компетенцій і сертифікації. Це – необхідні кроки, адже ініціатори створення асоціації розуміють необхідність відповідального ставлення як до фахівців, так і до клієнтів.  

Ті, хто вже зараз планує кар’єру у сфері комплексного супроводу організацій з написання проектів та отримання європейських грантів, мають чудову нагоду отримати профільну освіту в рамках проекту SME2027. Академія Проектного Управління Малим і Середнім Бізнесом.

Реєстрація триває лише до 15 лютого.

 

Поставити запитання випускникам освітніх проектів фундації ви можете в групі в ФБ – https://www.facebook.com/groups/160768057853639/

Контактна особа:

Світлана Нагорнюк

тел.:  +38 093 260 18 15, e-mail: [email protected]

 

Керівник проекту:

Ольга Горкавчук

тел.:  +38 093 210 93 42, viber: +38 097 159 96 44


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я