Мешканців Чернігівщини запитають, чи довіряють вони суддям

Протягом грудня 2015 року у всіх судах Чернігівської області проводиться опитування відвідувачів щодо їх задоволення роботою судів. Чернігівський громадський комітет захисту прав людини розпочав ...

Додано:
Viktor Tarasov

Chernihiv.court.research1
Мешканців Чернігівщини запитають, чи довіряють вони суддям

Протягом грудня 2015 року у всіх судах Чернігівської області проводиться опитування відвідувачів щодо їх задоволення роботою судів.

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини розпочав реалізацію проекту «Громадське дослідження рівня задоволеності громадян якістю функціонування судів Чернігівської області та Київського апеляційного адміністративного суду з використанням методології карток громадянського звітування» за підтримки програми USAID «Справедливе правосуддя».

Для вивчення рівня довіри громадськості до судів у всіх 26-ти судах загальної, господарської та адміністративної юрисдикції Чернігівської області (окрім Апеляційного суду Чернігівської області, в якому подібне дослідження вже проводилося в 2014 році), а також в Київському апеляційному адміністративному суді, волонтери пропонують відвідувачам суду заповнити анонімну анкету із декількома блоками запитань.

Протягом 18-19 листопада 2015 року представники команд інтерв’юерів з Чернігівської області та м.Києва, пройшли відповідне навчання та ознайомилися з кращими практиками взаємодії судів і громадськості в Україні, практичними аспектами моніторингу якості надання судових послуг громадянам за методологією карток громадянського звітування, основними вимірами щодо оцінки якості роботи суду, вдосконалили навички планування роботи та проведення опитування користувачів судових послуг.

В ході реалізації проекту буде зібрана та проаналізована інформація за такими параметрами як доступність суду, зручність та комфортність перебування в суді, повнота та ясність інформації, прийнятність витрат, пов’язаних зі зверненням до суду, доступність правової допомоги у разі необхідності, дотримання термінів судового розгляду, сприйняття роботи працівників апарату суду, сприйняття роботи судді.

Активна фаза опитування відвідувачів судів проводитиметься протягом листопада-грудня 2015 року. В рамках дослідження буде опитано щонайменше 2100 респондентів. Очікується, що проведення подібного вивчення думки громадян, які є відвідувачами судів та користувачами судових послуг, сприятиме встановленню належної комунікації та взаємодії між судами та громадськістю, а також вдосконаленню роботи судів в цілому.

За підсумками опитування буде розроблено конкретні рекомендації щодо підвищення рівня якості надання судових послуг. Також буде видано та оприлюднено звіт за результатами дослідження.

Результати дослідження будуть презентовані на початку 2016 року.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я