Міністерство закордонних справ ініціює створення Українського інституту

Український інститут – установа із представництвами у різних країнах світу як форма презентації країни за кордоном. Мета створення Інституту – розуміння сучасної України і зростання довіри до України ...

31984598563_ec4eec3224_k-825x400
Міністерство закордонних справ ініціює створення Українського інституту

Український інститут – установа із представництвами у різних країнах світу як форма презентації країни за кордоном. Мета створення Інституту – розуміння сучасної України і зростання довіри до України у міжнародному інтелектуальному і культурному середовищі. «Це ідентифікація України – що є Україна для пересічного голландця, грека чи бразильця, з чим вона асоціюється, і, звичайно, привабливість нас як країни – практична, туристична, інвестиційна. Це також сприятиме інтеграції нас у контекст не тільки мистецтва і культури, але й науки, освіти і багатьох інших речей», – розповів Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Український інститут буде державною установою, афілійованою із МЗС, але формально його діяльність не буде підпадати під відомчу конвенцію про дипломатичні відносини. Фінансуватимуть його роботу частково із державного бюджету, частково – із грантових і благодійних коштів.

Напрямки роботи Українського інституту – культурна дипломатія, креативна економіка, наука, освіта, також публічна дипломатія. Перші представництва інституту з’являться у «ключових точках» – у країнах Північної Америки та Європи.

Керівників Українського інституту обиратимуть через відкритий конкурс. За задумом, вони будуть не тільки менеджерами, але «креативними директорами». Інститут працюватиме на принципах прозорості, відкритості, професіоналізму та інклюзивності. «Оцінка пропозицій і продуктів, які надходять із державного і недержавного сектору здійснюватимуть разом з усіма – професіоналами, експертами у сфері культури, освіти, науки, і, головне, представниками громадянського суспільства», – зазначив Павло Клімкін.

Діяльність інституту контролюватиме наглядова рада, до якої увійдуть експерти у сфері культури і культурні діячі.  «Ми не будемо мати там блокуючого голосу – ані ми, ані наші друзі з Міністерства культури. Ми не зможемо блокувати рішення і не зможемо визначати самі контент того, що буде робити Український інститут – і у цьому головна новація», – зазначив Павло Клімкін.

Проект статуту Українського інституту сьогодні оприлюднять на сайті МЗС для обговорення. «Створюючи Інститут, ми хочемо поєднати зусилля держави, громадського сектору, фахового спільноти, бізнесу – усіх, хто з нами працює, – зазначив міністр закордонних справ. – Ми хочемо, щоб із цього моменту ми почали плідні дискусії».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я