Мішково — Погорілівська ЕКО-громада

Річні підсумки довготривалої партнерської ініціативи сільської ради та коаліції #ГромадськаПрефектура обговорили 21 жовтня 2022р.  на відкритому засіданні Мішково-Погорілівської стратегічної ради. ...

Додано:
frgn

фрм8
Мішково — Погорілівська ЕКО-громада

Річні підсумки довготривалої партнерської ініціативи сільської ради та коаліції #ГромадськаПрефектура обговорили 21 жовтня 2022р.  на відкритому засіданні Мішково-Погорілівської стратегічної ради.

Головною метою разом з цим досягненням проєкту стало налагодження демократичної взаємодії влади та громади.

Так протягом 12- місяців за рекомендація двох громадських аудитів червневими рішеннями сільської ради прийнято два важливих для зеленого відновлення та сталого демократичного розвитку рішення:

По-перше, нова редакція Стратегії соціально-економічного розвитку сільської територіальної громади на 2021 – 2027 р. Громада за рекомендаціями громадського аудиту у форматі стратегічна екологічна оцінка оновила Стратегію в частині охорони довкілля. Реліз на http://frgn.mk.ua/?p=13217 ;

По-друге, Статут громади з механізмам місцевої демократії. Статут розроблено Стратегічною радою, зокрема за рекомендаціями громадського аудиту стану забезпечення форм місцевої демократії у територіальній громаді. Реліз на http://frgn.mk.ua/?p=13211 .

Сільській голова Андрій Ботанін, підкреслив важливість прийняття Статуту –  місцевої конституції для розвитку громади та оновлення Стратегії за активної участі жителів:

«Статут — це один із визначальних документів – місцева конституція нашої громади, який містить механізми участі жителів у місцевому самоврядування та врахування  інтересів усіх сіл об’єднаної громади.

Стратегії — це довготермінові плани розвитку, які розробляються, як правило, на 7-10 років. Це бачення, куди рухається громада. Проте реалізується Стратегія через щорічні плани та програми розвитку, конкретні проекти, на які виділяються чи залучаються кошти.

Кожен з нас бажає жити в такому місці, де є доступ до чистої води та повітря, споживати екологічно чисті харчові продукти; мати благоустроєні території. 

Тому у оновленій Стратегії є напрямки, виконання яких позитивно вплине на навколишнє середовище у майбутньому, зокрема зелене відновлення прифронтової громади».

Після завершення проекту, органи місцевого самоврядування і жителі продовжать реалізацію вже оновленої Стратегії в частині зеленого відновлення громади.

ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва та учасники коаліція «Громадська префектура»  продовжить супроводжувати громаду у згаданій діяльності.

Прес — служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Методичний супровід ініціативи здійснив ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва

ФРМ7


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я