Місяць жіночої історії у Центрі гендерної культури

Місяць жіночої історії – міжнародна ініціатива, що відзначається з 1987 року у США, Австралії, Канаді, Великобританії та інших країнах. Основне покликання ініціативи - підкреслити роль жінок в ...

Додано:
Dasha Serbina

52908248_2311319612486252_5427519115046682624_n
Місяць жіночої історії у Центрі гендерної культури

Місяць жіночої історії – міжнародна ініціатива, що відзначається з 1987 року у США, Австралії, Канаді, Великобританії та інших країнах. Основне покликання ініціативи – підкреслити роль жінок в історичних подіях та сучасності.

Вже четвертий рік поспіль  і Центр гендерної культури приєднується до події і протягом березня спрямовує свою діяльність на привернення уваги до ролі жінок в історії та сучасному світі. Також заходи Центру спрямовані на подолання суспільних стереотипів у ставленні до 8 Березня з акцентом на історичних витоках ідеї відзначення Міжнародного жіночого дня.

У березні 2020 окрім запланованих проєктних активностей у Центрі відбуватимуться наступні тематичні події:

  • постійно за запитом екскурсії Музеєм жіночої та гендерної історії та відвідування тематичних виставок сучасних авторок та мисткинь;
  • виставка харківських художниць Валентини Однолько та Ніколь Вишневецької «Жіночі історії»;
  • панельна дискусія «Ring the bell» – «Задзвони в дзвін» заради гендерної рівності. Мета заходу – привернути увагу до ролі жінок у приватному секторі економіки. У заході візьмуть участь партнерські організації, які прагнуть просувати Ціль сталого розвитку 5 щодо забезпечення гендерної рівності та розширення прав та можливостей усіх жінок та дівчаток. До участі запрошуються представники та представниці влади, бізнесу та громадянського суспільства;
  • фотосалон Олімпії де Гуж (феміністичний фотопроєкт );
  • нетворкінг жіночих організацій;
  • «Жіноче обличчя лицарства» – інтерактивний майстер-клас за участі клубу історичної реконструкції «Шарухань» з метою популяризації ІСБ (Історичного Середньовічного Бою) серед жінок, дівчат та молоді.

Детальніше: 

www.genderculturecentre.org

www.gendermuseum.com та

 https://www.facebook.com/GenderCultureCentre/.

Контактна особа:  Дарія Велигодська (менеджерка з комунікацій) – 050-608-66-64; [email protected]

Загальна інформація: Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді реалізується у Харкові та Харківській області за підтримки Європейського Союзу. Проєкт стартував у грудні 2017 р. та триватиме до грудня 2020 р. Мета проєкту — розповсюдження ідей гендерної рівності і гендерної культури. Проєкт спрямований на неформальній гендерній освіті молоді й жінок з метою допомогти їм стати гендерночутливими лідерами і лідерками, які беруть активну участь у процесі прийняття  рішень як на регіональному, так й на національному рівнях.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я