Міжнародний відео-марафон «За 80 у.о. навколо Євро» як стартовий трамплін для незалежних кіномитців

Переможці міжнародного відео-марафону «За 80 у.о. навколо Євро» відправляться у 7 міст Європи за середню суму в 66 у.о! Такими стали підсумки першого етапу конкурсу, створеного громадською ...

Додано:
rezhisserorg

03
Міжнародний відео-марафон «За 80 у.о. навколо Євро» як стартовий трамплін для незалежних кіномитців

Переможці міжнародного відео-марафону «За 80 у.о. навколо Євро» відправляться у 7 міст Європи за середню суму в 66 у.о!

Такими стали підсумки першого етапу конкурсу, створеного громадською організацією «Режисер.Орг», туристичною компанією «PanGeo» та pr-агенцією «ОфОнОф». Результати були озвучені 5 березня в одному з кінозалів партнера конкурсу мережі багатозальних кінотеатрів «Мультиплекс» (Херсон). Подивитися, як це було, можна тут:

На сьогодні сфера кіно в Україні недостатньо розвинута. І однією з причин цього є саме те, що кіно митці не можуть знайти кошти на свої проекти. Одним із основних завдань конкурсу було навчити конкурсантів пітчингу проектів (пітчинг – це презентація кінопроекту з метою знаходження інвесторів, готових фінансувати цей проект). А однією з найголовніших речей в пітчингу є коммунікування з інвесторами, дотримання їх умов. Саме тому організатори виступали в ролі інвесторів, які виділяють кошти на створення відео-продукту. Цілком природно, що вони дуже серйозно поставилися до виконання учасниками заявлених правил конкурсу. Адже три команди самостійно відправляться за кордон, будуть, можливо, потрапляти в форс-мажорні обставини і повинні будуть в підсумку зняти якісну роботу в строк. Багато команд не стали переможцями саме через те, що не витримали умови конкурсу.

Переможцями стали:

1 місце. Режисер Артем Шоломко та держслужбовець Микола Шаповал з Херсона. Маршрут: Будапешт – Мілан – Берлін – Брюссель – Будапешт. Ціна маршруту на людину: 64,15 доларів США. Дати подорожі: 6-9 квітня.

2 місце. Фільмейкери Артур і Руслан Бурмістрови з Херсона (під час проведення конкурсу Артур перебував у Китаї). Маршрут: Варшава – Брюссель – Барселона – Варшава. Ціна маршруту на людину: 80,34 євро. Дати подорожі: 6-11 квітня.

3 місце. Студентка Анастасія Галико та волонтер Катерина Сулименко з Миколаєва. Маршрут: Катовіце – Осло – Мілан – Краків. Ціна маршруту на людину: 54 євро. Дати подорожі: 8-12 квітня.

IMG_6426

З 33 команд, які подали заявки на участь, до підведення підсумків першого етапу були допущені – 27. Серед них були представники таких міст як Київ, Херсон, Миколаїв, Львів, Кам’янець-Подільський (Хмельницька область), Рівне, село Шибалин (Тернопільська область) , Запоріжжя, Маріуполь (Донецька область), Лисичанськ (Луганська область), Коростень (Житомирська область), Санкт-Петербург (Росія), а один з херсонських учасників на час проведення конкурсу перебував Китаї. Також під час 1 етапу конкурсу для учасників було проведено майстер-клас зі складання маршрутів для подорожі по Європі за мінімальними цінами за допомогою лоу-кост авіакомпаній «Wizzair» та «Ryanair».

У конкурсі було два методи оцінювання якості відеоробіт:

1. Експертна оцінка Дмитра Тяжлова (українського режисера, оператора, педагога з 15-річним стажем, одного з авторів скандального кіноальманаху «Відкритий доступ» (покази якого в регіонах України неодноразово зривалися за часів Януковича).

2. Оцінювання робіт самими учасниками (так званий Гамбурзький рахунок).

IMG_6394

Організатори не бралися за творчу оцінку робіт, але розглядали кожну команду на виконання всіх умов конкурсу. Зокрема, на те, чи встигли вони надіслати свої роботи до 23 годин 59 хвилин 29 лютого і виконали умови щодо складання маршрутів: ціна маршруту на людину – до 100 у.о., від 3 до 5 міст в маршруті, не більше двох ночей, проведених в одному місті, маршрут повинен бути складений так, щоб починатися в місті однієї з країн, що межують з Україною, і закінчуватися в подібному місті.

Переможці, обрані самими учасниками, визначились без проблем. Ними стали Артем Шоломко і Микола Шаповал з Херсона. Складений ними маршрут не містив ніяких помилок, робота була надіслана в термін, тому саме вони стали першими переможцями. З іншими двома все було не так просто. Примітно, що дві з 10 команд-учасників мали шанс здобути перемогу і поїхати знімати свій фільм в Європу, якби виконали всі умови конкурсу. Але через допущені ними помилки (3/5 ночей в одному місті, ціна маршруту на людину в 200 євро, 6/8 міст в маршруті, не зазначений шлях повернення в Україну і т.п.) переможцями було обрано команди, які посіли друге і дев’яте місце за оцінками самих учасників. Одна команда, обрана Дмитром Тяжловим, як переможець і 4 – як запасні переможці, не пройшли саме через помилки в маршрутах. Друга команда, відібрана експертом як переможець, єдина не пройшла через те, що не виконала умови конкурсу по самій відео-роботі. Хлопці показали в якості свого фільму по суті більш розширену версію відеопрезентації команди, а не приклад того, що буде знято в Європі, але в українських локаціях.

Організатори висловлюють сподівання, що даний досвід стане в нагоді всім учасникам проекту в майбутньому.

Детальніше про переможців:

Артем Шоломко

Працює в Golden Legend studio. Професійно займається фото і відеозйомкою. Створює відеофільми, кліпи та рекламу.

Микола Шаповал

Актор і ведучий. Але, як і багато хто з сучасних творчих людей, в робочі дні зайнятий іншою діяльністю. Працює в Управлінні Пенсійного фонду України в м.Херсоні.

Артур Бурмістров

Фільмейкер. Знімає відео в різних жанрах, але останнім часом віддає перевагу художньому сторітеллінгу. Деякий час працював разом з Херсонською відеостудією «New Line». Після чого жив кілька років у Києві і там знімав і монтував репортажі, промо-відео, інтерв’ю. В даний момент працює як по Україні так і за її межами, основною країною є Туреччина, а на час проведення конкурсу працював в Китаї.

Руслан Бурмістров

Займається відеозйомкою 8 років. Засновник фото-відео студії «New Line» і херсонського глянцевого весільного журналу «Mariage». Захоплюється кіно і всім, що пов’язане з кіновиробництвом, відеозйомкою.

Анастасія Галико

Навчається на перекладача в Чорноморському державному університеті ім. П.Могили. Крім того, що вона дуже творча людина, також є волонтером в сфері культури на різних всеукраїнських і міжнародних проектах (спорт, концерти, Mascot, «Твоя Країна», Форум майбутнього Миколаєва і т.д.).

Катерина Сулименко

Військовий волонтер і кастинг-менеджер в модельному агентстві. Займається фотографією, зйомкою відео та виготовляє біжутерію.

Для довідки:

Відео-марафон «За 80 у.о. навколо Євро» стартував 31-го грудня в Херсоні, і доступний для участі як професійним кінематографістам, так і любителям. Всі учасники повинні були записати відео-презентацію, зняти короткий фільм в своєму місті, написати сценарій і розробити маршрут поїздки, враховує відвідування від 3-х до 5-ти європейських міст (всі витрати на проїзд та проживання беруть на себе організатори). Серед завдань відео-марафону:

– створення умов для ще більшої активізації українських кінематографістів та кінолюбителів знімати якісні фільми та шоу;

– Демонстрація можливостей і набуття навичок учасників відео-марафону подорожувати по Європі за комедійно-смішними цінами;

– Придбання спільного досвіду пітчингу проектів (пітчинг – це презентація кінопроекту з метою знаходження інвесторів, готових фінансувати цей проект).


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах