Міжпоколіннєві ініціативи реалізовували у Тернопільській та Львівській областях
Підходить до завершення двохрічний проєкт, який через війну переріс у трирічний, і є спільною ідеєю Громадської організації "Центр громадської адвокатури" (Україна) та Фундації освітньої діяльності ...
Додано:
Центр громадської адвокатури
Підходить до завершення двохрічний проєкт, який через війну переріс у трирічний, і є спільною ідеєю Громадської організації “Центр громадської адвокатури” (Україна) та Фундації освітньої діяльності “KreAdukacja” (Польща), а про його перебіг у 2023 році ми вже писали.
“Добросусідський міжпоколіннєвий діалог” – так називається проєкт, до якого залучено понад чотири десятки активних учасників трьох громад з Львівської та Тернопільської областей. Учасники працювали у різновікових групах, частину з яких становила молодь та особи пенсійного віку 60+. Робота в таких командах покликана навчити працювати та враховувати інтереси осіб різного віку, вміти розподіляти обов’язки, планувати роботу себе та групи.
Перша частина проєкту становила ряд навчальних тренінгів, які формували вміння працювати у різновіковій групі, вчилися шукати та використовувати свої вміння, планувати роботу та розділяти обов’язки між учасниками групи.
Після навчань кожна група формувала свою ініціативу, яка реалізувалася в їх громаді.
У 2023 році різновікові групи в рамках проєкту працювали в Золотниківській громаді Тернопільської області та в Жовківській громаді Львівської області.
У Золотниківській громаді опрацьовано еколого-соціальну ініціативу.
Місцем її реалізації стало село Надрічне, де спочатку кілька разів протягом літа учасники прибирали територію від сміття та зарослів, вирізали самосів та формували площу для волейбольного поля.
Як змінювалася територія під час її впорядкування
Місце обрано зручне для молодих мешканців і є бачення подальшого його розвитку як місцевого молодіжного осередку під відкритим небом. До реалізації також долучилися представники Молодіжної рада з активними мешканцями Соколівського округу Золотниківської громади.
Розпочали роботу ще з середини літа екологічною акцією з прибирання й облаштування території. Наступним етапом стало визначення меж ділянки майданчика, його розмітка.
На завершення було проведено змагання місцевої молоді з волейболу.
У Жовківській громаді реалізовано ініціативу «Лавки – місця взаємодії».
Хтось прокладає дорожні карти діяльності, будує мости комунікації, а команда з села Деревні, Жовківської громади споруджувала лавки взаємодії.
«Лавки – місця взаємодії» саме під таким гаслом молодь та особи старшого покоління реалізовували ініціативу в рамках проекту «Добросусідський міжпоколіннєвий діалог».
В селі де немає кав’ярень,чи ресторанів, саме звичайні лавки стають місцями комунікації односельчан. Тут збираються і старші, і молодь, як вдень, так і в вечері. Відпочинок після важкого робочого дня, зустріч друзів, посиденьки, обговорення останніх новин, очікування на поштову машину чи коли привезуть хліб – все це і не тільки відбувається на лавках.
Учасники довго думали, яку саме реалізувати ініціативу і зупинилися на цій ідеї. В селі не так багато можливостей для комфортного відпочинку, цікавого дозвілля, ніж в місті і саме хороші зручні лавки частково вирішуватимуть цю проблему.
Сподіваємося що тепер вони ще більше притягуватимуть увагу і односельчан для комунікації, взаємодії і саме під час посиденьок на них, народиться ще не одна подібна ідея.
Нагадаємо, ініціативи реалізована в рамках проєкту “Добросусідський міжпоколіннєвий діалог” за співпраці Центр громадської адвокатури та Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja.
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.