Модернізація української економіки  має розпочатися з технічного регулювання

 Саме під таким гаслом 27 березня  в Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» проходила презентація дослідження за результатами проекту «Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС ...

Додано:
Siverian

27.03.2018_1
Модернізація української економіки  має розпочатися з технічного регулювання

 Саме під таким гаслом 27 березня  в Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» проходила презентація дослідження за результатами проекту «Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання», що реалізовувався Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки МФ «Відродження». Про його досягнення та подальші перспективи розповідали керівник проекту Людмила Чабак, експерти Юрій  Кабаков, Марина Козловська та Тетяна Тимошенко. Участь у презентації взяла також менеджер європейської програмної ініціативи МФ «Відродження» Ольга Квашук.

       Як показав досвід проведення семінарів  з питань впровадження технічного регулювання (аграрний сектор, харчова промисловість туризм) в регіонах, лише одиниці з присутніх на них підприємців пройшли сертифікацію та мають якійсь уявлення про мі27.03.2018_2жнародні стандарти. В Україні  станом на початок 2017 р. лише 6% готелів від загальної кількості мають відповідні зірки після проходження процедури категоризації. Також зареєстровано 1600 садиб, що надають послуги сільського зеленого туризму. А між тим світ вже переходить до визначення індексів інклюзивного розвитку як всеохоплюючого індикатору рівня добробуту країни, а не лише показника її економічного розвитку.

      Угода про асоціацію з ЄС та інші міжнародні зобов’язання змушують Україну до впровадження відповідних стандартів та вимог до безпечності, якості українських товарів та послуг, що в свою чергу дає можливості для їх виходу на міжнародні ринки. Але спонукання до впровадження стандартів кожного окремого виробника продукції або, наприклад, власника готелю чи туристичної садиби незручно. Слід усвідомити необхідність діяти разом, бо часто предс27.03.2018_3тавники цих сфер є взаємопов’язаними між собою, працюють в системі. Тому одним з напрацювань проекту є підхід до об’єднання підприємств різних напрямків та представників сфери надання послуг, що сприятиме формуванню та розвитку регіональних продуктів, створенню ланцюгів доданої вартості, підвищення конкурентоспроможності учасників ринку на основі системи технічного регулювання.

         Проект «Посилення участі громадськості в реалізації вимог ЄС щодо технічного регулювання» реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна–ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy).

   Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».


 

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я