Молодь Миколаєва приєдналася до програми з розвитку успішної кар’єри
Уперше для місцевої молоді стартувала безкоштовна тренінгова програма “Skills Lab: успішна кар'єра”. Протягом одного місяця 30 дівчат та хлопців здобуватимуть практичні навички, які допоможуть їм у ...
Додано:
Snizhanna Beliaeva
Уперше для місцевої молоді стартувала безкоштовна тренінгова програма “Skills Lab: успішна кар’єра”. Протягом одного місяця 30 дівчат та хлопців здобуватимуть практичні навички, які допоможуть їм у майбутньому знайти своє перше робоче місце. Програма реалізується CSR Ukraine, експертною організацією Центр “Розвиток КСВ” спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення за підтримки Міністерства молоді та спорту України, управління молодіжної політики Миколаївської міської ради.
За підрахунками Миколаївського обласного центру зайнятості, у 2018 році рівень безробіття серед молоді складав близько 23%. За словами Олександра Рябенка, начальника управління молодіжної політики Миколаївської міської ради, основними причинами безробіття є відсутність комфортних умов для розвитку та низький рівень оплати праці. На сьогодні, у Миколаєві проживає 130 тисяч людей віком від 18 до 35 років, однак через нестачу кар’єрних можливостей, у регіоні існує серйозна проблема трудової міграції.
Юлія Болгак, менеджерка молодіжних проектів Центру “Розвиток КСВ” вважає, що старт програми “Skills Lab: успішна кар’єра” у Миколаєві зараз якраз на часі: “Наша мета – максимально наблизити професійні навички молоді до потреб роботодавців та збільшити рівень компетенції громадян. Ми прагнемо створити усі необхідні комфортні умови для того, щоб молоді люди залишалися працювати в Україні та реалізовували тут свій потенціал”.
Цьогоріч програма “Skills Lab: успішна кар’єра” реалізовується у трьох містах України – Миколаєві, Черкасах та Кривому Розі і відбуватиметься в оновленому форматі. На учасників та учасниць чекають 6 інтерактивних занять із вдосконалення навичок майбутнього. Зокрема, їх навчатимуть ефективному плануванню, критичному мисленню, тайм-менеджменту, веденню переговорів, креативності та управлінню проєктами. Також, планується робота над практичними кейсами, челенджами та виконанням домашніх завдань у спеціально розроблених блокнотах.
Крім того, у навчальну програму інтегровано онлайн відео-курс лекцій про успішну кар’єру від представників провідних компаній, серед яких Метінвест, Укртелеком, Watsons, lifecell, Укренерго, Аперкон, UKRSIBBANK, Райффайзен Банк Аваль.
«Мені сподобався цей проєкт тому, що тут є можливість навчитися правильно писати резюме, впевнено вести себе під час співбесіди, знайти потенційне місце роботи, поспілкувавшись з працедавцями, та розширити коло знайомств» – ділиться враженнями учасниця програми Юлія Штанько.
Учасник програми Фарух Мірзоєв прийшов, щоб навчитися навичкам майбутнього, яких йому не вистачатиме не лише для успішного працевлаштування, а й для власного розвитку: «Мені цікаво розвивати своє критичне мислення, емоційний інтелект, вивчати основи переговорів, навчитися писати дієві резюме та презентувати себе під час співбесіди. Ці навички потрібні не тільки для того, щоб мати успішну кар’єру, а й для особистого розвитку» – поділився він.
На завершення, молодь підписала меморандум та взяла участь у коуч-сесії «Лист собі по завершенню проєкту». На фіналі, учасники зможуть представити свої резюме місцевим роботодавцям та отримати омріяне запрошення на роботу.
_________
CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org
UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.