Молодь просуває зміни: у 30 громадах відбулася низка молодіжних адвокаційних кампаній
Молодь з 30 громад-учасниць проєкту «Активна молодь – сильна громада», який за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» втілює громадська організація «Центр політичних студій», впродовж осені провела низку ...
Додано:
genova
Молодь з 30 громад-учасниць проєкту «Активна молодь – сильна громада», який за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» втілює громадська організація «Центр політичних студій», впродовж осені провела низку адвокаційних кампаній, плани яких після проходження навчання були розроблені разом з експертами проєкту.
Кампанії з просування молодіжних ідей і проєктів були присвячені різним темам: створенню або «перезапуску» молодіжних рад, облаштуванню молодіжних просторів чи майданчиків для дозвілля, дослідженню потреб молоді у громадах, розробці та затвердженню місцевих цільових програм підтримки молоді тощо. Розробляючи плани своїх кампаній, молоді люди разом з експертами проєкту ґрунтувалися на тому, що співпраця молоді і місцевої влади через молодіжні ради має стати дієвим інструментом створення успішної громади, в якій враховують потреби всіх жителів.
Наприклад, у Костопільській громаді (Рівненщина) молодь адвокатувала врахування пропозицій молодіжної ради до програми підтримки молоді в громаді на 2025 рік та виділення коштів на їхнє фінансування. У результаті кампанії, спрямованої в першу чергу на депутатський корпус та виконавчі органи місцевого самоврядування, молодіжна рада вперше долучилася до розробки цільової програми та запропонувала свої ідеї щодо реформи учнівського самоврядування, розвитку молодіжного простору та облаштування місць для вигулу собак. Крім того, троє членів молодіжної ради увійшли до складу робочої групи, яка працює над цією програмою, тож матимуть безпосередній вплив на її формування.
У Сафʼянівській громаді (Одещина) молодь проводила кампанію задля створення молодіжної ради – вперше в історії громади. 20 листопада адвокаційні зусилля молодих людей отримали практичне втілення: відбулися установчі збори для формування складу молодіжної ради, а після них – перше засідання молодіжної ради.
Ще один приклад з Рівненщини стосується змін, які в межах проєкту адвокатувала молодь Бабинської громади. Тут у результаті активної співпраці з депутатами і послідовного відстоювання своїх пропозицій молодь також досягла позитивного результату: депутати затвердили оновлені положення та порядок донабору членів молодіжної ради, яка існувала раніше, але потребувала перезавантаження.
«Завдяки участі в проєкті «Активна молодь – сильна громада» наша молодь пройшла навчання в «Школі молодіжних рад», брала участь у таборуванні та тренінгу з адвокації, а після цього почала втілювати в життя те, чому навчилася. Нам було необхідно проадвокатувати внесення змін до положення про молодіжну раду, щоб привести його у відповідність до сучасного законодавства і викликів, які є в умовах війни і пандемій. І, звичайно ж, затвердити офіційну процедуру донабору молоді до ради. Все вдалося, тож ми рухаємося далі з іще більшим натхненням», – розповіла голова молодіжної ради Анастасія Тарасенко.
Нагадаємо, що під час тренінгів з адвокації у вересні молоді люди з 30 громад опанували практичні інструменти й принципи проведення таких кампаній, дізналися про різні стратегії і попрацювали над покроковими планами.
Проєкт «Активна молодь – сильна громада» реалізується у Волинській, Рівненській та Одеській областях. Учасницями проєкту є Локачинська, Литовезька, Боратинська, Шацька, Любешівська, Зимнівська, Ратнівська, Вишнівська, Нововолинська, Доросинівська громади з Волині; Березнівська, Клесівська, Білокриницька, Рокитнівська, Бабинська, Радивилівська, Козинська, Костопільська, Здовбицька, Сарненська громади з Рівненщини; Саф’янівська, Арцизька, Кодимська, Нерубайська, Доброславська, Красносільська, Білгород-Дністровська, Визирська, Болградська, Розквітівська громади з Одещини.
я публікація створена ГО «Центр політичних студій» у рамках проєкту «Активна молодь – сильна громада» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.