“Молода Просвіта Прикарпаття” передала побутову техніку для прихистків, де живуть переселенці

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” передала набори побутової техніки у громади для прихистків, де проживають внутрішньо переміщені особи (ВПО). Закупили необхідне для потреб ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

DSC_4517
“Молода Просвіта Прикарпаття” передала побутову техніку для прихистків, де живуть переселенці

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” передала набори побутової техніки у громади для прихистків, де проживають внутрішньо переміщені особи (ВПО). Закупили необхідне для потреб людей у рамках проєкту “Простори підтримки” завдяки фінансовій допомозі від гуманітарної організації CORE (Community Organized Relief Effort).

Попередньо через конкурс з 60 поданих заявок було відібрано 20 прихистків, які отримали повний набір побутової техніки (холодильник, пральна машина з вбудованою сушкою, мікрохвильова піч, мультиварка, електрочайник, фен, праска), та ще 10, яким передадуть міні-набори (мікрохвильова піч, мультиварка, електрочайник, фен, праска).

DSC_4459

За словами керівниці “Молодої Просвіти Прикарпаття” Євгенії Бардяк, придбана техніка має закрити частину побутових запитів людей, які тимчасово мешкають у школах, садках та гуртожитках: “Заклади, що отримали техніку, приймають по декілька десятків людей з гарячих точок. Їх приміщення здебільшого не підлаштовані під житлові умови, а людям необхідно десь готувати їжу, прати одяг. Наш проєкт якраз має закрити ці базові побутові потреби, доступ до яких внутрішньо переміщені особи втратили через війну”.

Загалом, на участь у проєкті заявки подали 35 територіальних громад Івано-Франківської області. Кожна з них має від одного до приблизно п’яти таких прихистків.

DSC_4699

За словами голови Вигодської територіальної громади Миколи Мацалака, зараз навантаження на громади збільшилося: “Від початку повномасштабної війни ми приймаємо внутрішньо переміщених людей сотнями і їм потрібен новий дім. Комусь тимчасовий, а дехто вже немає куди повертатися. Тому щиро дякуємо всім, хто допомагає нам створити кращі умови для життя цих людей у громадах. Вся підтримка, яка до нас надходить є видимою і відчутною”.

На Прикарпатті такі прихистки відкрилися й у приміщеннях благодійних, релігійних організацій. Однією з причин їх появи є велика кількість ВПО в області, які не мали змоги з тих чи інших причин отримати окреме житло.

 

DSC_4517

“У такий складний час ми всі об’єднуємо сили, зокрема, громадянське суспільство і влада.  Разом вдається розв’язувати проблеми, які виникли через війну, у рази швидше, ніж коли працюємо окремо. Починаючи з 24 лютого громади Івано-Франківської області вже прийняли 145 тисяч ВПО. Частина з них повернулася додому. Зараз на Прикарпатті залишаються у переважній більшості мешканці східних регіонів та півдня України”, – повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.

Окрім передачі техніки громадам, команда організації планує відвідати кожен з тридцяти підтриманих закладів, щоб поспілкуватися з ВПО, детальніше вивчити інші їхні потреби, а також записати деякі історії людей, на основі яких буде створено виставку портретів і соціальні відеоролики.

DSC_4784

Проєкт “Простори підтримки” реалізується Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта” завдяки фінансовій допомозі від гуманітарної організації CORE (Community Organized Relief Effort). ​​Сторінка організації у соцмережі https://www.facebook.com/molodaprosvita.if

Фото – Олександр Плаксін


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення