Молоді дизайнери з усієї України долучились до подолання насильства щодо жінок

10 грудня 2015 року, до Міжнародного дня прав людини, в приміщенні інформаційного агентства «Укрінформ» були оголошені результати всеукраїнського конкурсу плакатів на тему протидії насильству щодо ...

кулак
Молоді дизайнери з усієї України долучились до подолання насильства щодо жінок

10 грудня 2015 року, до Міжнародного дня прав людини, в приміщенні інформаційного агентства «Укрінформ» були оголошені результати всеукраїнського конкурсу плакатів на тему протидії насильству щодо жінок. Переможцями конкурсу, за результатами онлайн-голосування та оцінок журі, стали Юлія Стахівська (1 місце), Марта Барнич (2 місце), Сергій Ковачов (3 місце). Переможці отримали сертифікати на 400, 200 та 100 євро. Від сьогодні виставку плакатів учасників конкурсу можна переглянути в «Укрінформі».

Конкурс організувала Міжнародна Благодійна Фундація «Українська фундація громадського здоров’я» (УФГЗ) в рамках проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні», який фінансує Європейський Союз. Для оголошення переможців організатори вибрали День прав людини, аби! вкотре наголосити, що насильство щодо жінок – це порушення прав людини.

«Права людини – базова цінність Європейського Союзу. Будь-яке насильство є їх порушенням. Це стосується кожного: дітей, чоловіків, жінок. Проте статистика свідчить, що найбільше потерпають від гендерного та домашнього насильства жінки. Ми організували конкурс серед молодих дизайнерів, щоб привернути увагу до проблеми й змінити суспільну думку. Кожен повинен розуміти, що жодна жінка не має потерпати від насильства», – сказав Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров’я та соціальної сфери Представництва Євросоюзу в Україні.

За даними Мінсоцполітики України, в 2014 році було зареєстровано понад 108 тисяч випадків насильства щодо жінок. 10 грудня завершується міжнародна кампанія «16 Днів проти гендерного насильства», яка має на меті покласти край цій проблемі.

«За статистикою, щодня 300 жінок в Україні зазнають насильства. Реальна цифра як мінімум в 4 рази більша. Жінки бояться говорити про це, соромляться звертатися по допомогу, – сказала Галина Скіпальська, виконавчий директор УФГЗ. – Часто родини роками живуть в ситуації насильства через незнання або хибні стереотипи. Взяти хоча б всім відоме «б’є, значить любить». Ми провели конкурс серед молодих дизайнерів, щоб змінювати такі стереотипи. Переконувати жінок звертатися по допомогу. Плакати переможців використаємо в своїх інформаційних кампаніях».

Конкурс тривав із 4 листопада по 8 грудня 2015 року з метою покращити обізнаність щодо проблеми гендерно- обумовленого насильства щодо жінок, зокрема домашнього насильства, його негативних наслідків на індивідуальному та суспільному рівнях.

Для отримання детальнішої інформації звертайтесь до Аліси Тимченко: 063 864 30 62, 044 278 48 95, [email protected]
Довідкова інформація. Проект ЄС «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні» сприяє розвитку місцевих громад через підвищення спроможності громадських організацій та органів місцевого самоврядування. Він має на меті покращити спектр, доступ та якість соціальних послуг, а також послуг реабілітації для потерпілих від насильства жінок. Термін реалізації проекту – 23 грудня 2014 року – 23 грудня 2016 року.

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Мистецтво без бар'єрів: у Тернополі людей з інвалідністю залучатимуть до громадських активностей

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади