Молоді люди Бахмуту пройшли навчання та стали Амбасадорами діалогових практик
16, 17 та 18 лютого 2022 року за ініціативи Громадської організації "Центр розвитку місцевих громад" молоді люди з Бахмутської громади пройшли навчання за 3-х модульною сертифікаційною ...
Додано:
agencydonetsk08
16, 17 та 18 лютого 2022 року за ініціативи Громадської організації “Центр розвитку місцевих громад” молоді люди з Бахмутської громади пройшли навчання за 3-х модульною сертифікаційною навчально-практичною програмою Амбасадорів діалогових практик.
В рамках програми в онлайн форматі було проведено 3 тренінги для молодих людей, які за результатами навчань отримали сертифікати громадських медіаторів.
Навчання відбувались за тренерством психологині, медіатора, конфліктолога, Марини Акімченкової.
Учасниками програми стали більше 20 молодих людей, які впродовж занять опанували теоретичні знання та набули практичні навички для подальшої роботи в громаді у якості амбасадорів діалогових практик або ж соціальних медіаторів.
Під час першого заняття учасники працювали з визначенням конфлікту, уточненням, дізнавались що таке саме соціальний конфлікт, знайомилися з класифікацією конфліктів з різних підстав, різницею між кримінальним та відновним правосуддям у вирішенні соціальних конфліктів. Розглядали роль, цілі та завдання громадського медіатора у цих процесах. На практиці вчилися працювати з конфліктограмою як дієвим інструментом підготовки до соціальної медіації (діалогу) та отримали домашнє завдання. Після перевірки завдання кожен учасник отримав відгук та доповнення тренера письмово. Так учасники отримали можливість покращити якість знань та практичних умінь у роботі з реальним конфліктом.
Другого дня навчань познайомилися із основними принципами медіації: добровільність, конфідеційність, нейтральність медіатора. На практичних прикладах розібрали, що означає дотримання цих принципів у роботі над кейсом. Познайомилися з поняттям компетенції та її складовими. Виконуючи вправу у групах, учасники визначили, які компетенції необхідні для роботи соціального медіатора. Обговорили найважливіші складові діалогового процесу: відносини, зміст, процес. Навчилися звертати увагу на сигнали конфліктів, правильно їх маркувати. Ознайомилися з методом аналізу конфлікту “Цибулина”. Учасники отримали домашнє завдання: індивідуально провести аналіз конфлікту за методом “Цибулина”.
На третій день навчань учасники приготували домашнє завдання: аналіз конфлікту за методом “Цибулина”. На тренінгу працювали над розвитком комунікативних навичок з урахуванням методики ефективної комунікації. Проаналізували причинно-наслідкові зв’язки вербального посилу, яке формулює людина для оточуючих. Навчалися, як соціальні медіатори визначати трансформаційну можливість у конфлікті на етапі роботи над конфліктограмою. Учасники познайомилися із принципами діалогу.
На практичних прикладах тренер показала різницю між зонами відповідальності медіатора та учасників процесу. Розглянули фактори, при яких потрібен діалог у громаді. Познайомилися з повним циклом діалогового процесу та ще раз повторили ті етапи, які вже освоїли.
«Метою навчань є посилення компетенцій відібраних громадських медіаторів з числа молоді з питань трансформації конфліктів, ненасильницького спілкування, побудови діалогів; надання інструментів та методології миротворців, пов’язаних з трансформацією конфліктів, освітою в галузі прав людини, міжкультурним діалогом», – підсумовує менеджер проєкту Олександр Медведєв.
Проєкт «Побудова мережі амбасадорів діалогових практик з числа молоді як інструмент пошуку порозуміння, підвищення участі молоді та внутрішньо переміщених осіб в житті громади» реалізується в рамках програми «СИЛА (Єднання через спільні дії молоді)» від IREX. Ця подія стала можливою за підтримки Державного департаменту США та IREX. Вміст є виключною відповідальністю ГО «Центр розвитку місцевих громад» і не обов’язково відображає погляди Державного департаменту США та IREX.
#СИЛА #CYLA #CYLAYouth #СИЛАМолоді