Молодіжна Рада Європи вперше моделювала в Україні

Днями у Львові відбулась унікальна подія - перша в Україні Модель Ради Європи, організована молодою, але вже досвідченою командою громадської організації «Інститут Суспільних Ініціатив». Відтак, ...

Молодіжна Рада Європи вперше моделювала в Україні
Молодіжна Рада Європи вперше моделювала в Україні

Днями у Львові відбулась унікальна подія – перша в Україні Модель Ради Європи, організована молодою, але вже досвідченою командою громадської організації «Інститут Суспільних Ініціатив». Відтак, майже 30 учасників з усіх куточків України з’їхалися на цей захід щоби відчути себе в ролі делегатів Венеціанської Комісії та Комітету міністрів. Молоді лідери впродовж трьох днів слухали лекції експертів, зокрема викладачів та керівників УКУ, представників Міністерства молоді і спорту України, а також працювали в комітетах над актуальними проблемами сучасного суспільства.

«Унікальність цієї події, перш за все, в тому, що Модель Ради Європи проводиться вперше не лише у Львові, але й в Україні. Ми зібрали найкращих з кращих – молодих фахівців в галузі міжнародних відносин з усіх куточків України, які впродовж трьох днів працювали над головними проблемами сучасного світу», – зазначає  Віктор Петров, головуючий Львівської Моделі Ради Європи.

Молодіжна Рада Європи вперше моделювала в Україні

Зрозуміло, що цьогоріч в центрі уваги майбутніх українських європолітиків була нелегальна міграція біженців та люстрація в українських реаліях. Отож делегати Львівської Моделі Ради Європи напрацювали список рекомендацій для ефективнішої роботи європейських інституцій, які будуть передані до українського офісу Ради Європи. Дехто з учасників вперше брав  участь в подібному заході, але  були й такі, хто вже має чималий досвід моделювання в міжнародних проектах.

А завершальна сесія Львівської Моделі відбулась в стінах міської Ратуші, де по завершенні проекту за результатами голосування відзначили найкращих делегатів. Приємною несподіванкою для них  став також візит представника молодіжного сектору дорадчого органу Ради Європи Еммануеля Альфранседера, який висловив свою підтримку молодим лідерам України та пообіцяв і надалі сприяти проведенню міжнародних подій такого масштабу саме в Україні.

«У нас вже є досвід співпраці з «Інститутом Суспільних Ініціатив» (ІСІ) , тому коли йшов сюди, був переконаний, що рівень організації буде надзвичайно високим. ІСІ – одна  з перших в Україні ГО, котра  почала організовувати подібні події. Ця молода команда робить головну річ – вони презентують Україну у світі», – відзначив  Андрій Ковальський, начальник відділу молодіжної політики управління молоді і спорту Львівської облдержадміністрації.

Своєю чергою Тарас Репицький, лідер ГО «Інститут Суспільних Ініціатив», підкреслив: «В ІСІ накопичений вже достатній досвід проведення міжнародних подій, зокрема в травні цього року ми були організаторами масштабної Моделі ООН в Україні. Нинішній захід ми проводили  під егідою Ради Європи, а також за сприяння Львівської міської ради, Українського Католицького Університету та Міністерства молоді і спорту України. Але зупинятися не збираємось – в найближчих планах провести Міжнародну Модель Ради Європи у Львові та Модель НАТО в регіонах».

Зазначимо, що започаткування фундаментальних реформ в українському суспільстві, а особливо серед молодого покоління – головне завдання амбітної команди ГО «Інститут Суспільних Ініціатив». Вже зараз їх називають лідерами молодіжного громадського руху в Україні. Адже осередки організації давно вийшли за межі Львова – зараз активно створюються команди в Києві, на Закарпатті та інших регіонах.

АвториРоксолана Буяк і Уляна Салій


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення