Молодіжне підприємництво: нові знання та враження від навчального візиту до Львова

Протягом семи днів Львів став навчальним простором для потенційних молодих соціальних підприємців, студентів та школярів з п’яти різних областей України, які готові навчатися та творити зміни у своїх ...

1
Молодіжне підприємництво: нові знання та враження від навчального візиту до Львова

Протягом семи днів Львів став навчальним простором для потенційних молодих соціальних підприємців, студентів та школярів з п’яти різних областей України, які готові навчатися та творити зміни у своїх громадах.

Інститут міста спільно з Фондом Східна Європа, Громадською організацією ChildFund Deutschland e.V  та за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини організували навчальний візит для молоді з Одеської, Луганської, Харківської, Донецької, Львівської областей  під девізом “Львів відкритий для молодих соціальних підприємців!”.

Комплексною метою проекту є створення якісної основи та мотивації для розвитку соціального підприємництва в Україні, зокрема в областях ,які зазначені вище, задля покращення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевої громади.

Для сталого розвитку як міст України, так і держави загалом, вкрай важливим є соціальна активність бізнесу. На жаль, сучасна шкільна та вища освіта не дають ряду важливих знань та компетенцій, які б мотивували розвивати в собі підприємницькі здібності, про соціальну складову тут взагалі мало що можна сказати. Саме тому візит який ми організували спільно з партнерами,  є дуже затребуваними та надзвичайно корисними. Надіємось, учасники запам’ятали та взяли від тренінгів більше ніж статистичні 7% інформації, і що важливіше – надихнулись на довгий час творення, саморозвитку та  постійного росту. Основне не забувати цитату з Ріо92 та першої нашої лекції: ”Мисли глобально, дій локально - коментує Олег Малець, координатор навчального візиту, проектний менеджер КУ Інститут міста.

Програма навчального візиту була сформована таким чином аби результативно поєднати різні формати роботи: воркшопи, екскурсії, ігри, неформальне спілкування з власниками львівських соціальних підприємств, лекції та тренінги за участі місцевих експертів, перегляди тематичних фільмів і дискусії.

Сподіваюсь, що нам вдалося надихнути кожного учасника на  втілення своїх креативних проектів у власних містах. Вірю, що ми змогли змотивувати їх, допомогли викристалізувати ідеї, спрямували й надалі зміцнювати спілкування та тримати постійний зв’язок між собою. Адже одним із пріорітетів цього навчального візиту було налагодження комунікації між молодими ідейниками, які в подальшому зможуть змінювати свої громади, – додає Юліана Саврук, координатор навчального візиту, проектний менеджер КУ Інститут міста

Деякі враження, думки та емоції наших учасників:

* Екскурсії та нічні розмови з іншими учасниками про важливе на кухні хостелу, це те, що  мене надихало впродовж всього візиту, і не тільки.

* Ці сім днів стали стартом для мене, я зрозуміла, що немає нічого неможливого. Потрібне тільки бажання змінювати та люди поруч, які готові підтримувати тебе, мотивувати й надалі.

* Головне не боятися, треба пробувати робити Щось.

* З’явилося натхнення рухатися далі, реалізовувати задумане і  знаходити нові, креативні рішення, ідеї!

* Львів – це естетична насолода, а цей візит можливість поєднати цю естетику із важливим змістом.

Підтримка проекту «Львів відкритий для молодих соціальних підприємців», що реалізується Комунальною установою Інститут міста, була здійснена Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland в рамках програми «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» за рахунок коштів, наданих Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина. Програма є частиною комплексної ініціативи «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу».


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я